Pae poest on alles vaid rusuhunnik

Pisut enam kui kuu aega tagasi kirjutas Vooremaa sellest, et Jõgeva Majandusühistu laseb Jõgeval Aia ja Pae tänava nurgal asuva Pae Konsumi hoone lammutada ning rajada samale kinnistule uue kaubanduskeskuse. Nüüdseks on vanast kauplusehoonest järel vaid rusuhunnik.


Sellest, et lammutustöö on jõudsalt kulgenud, saab aimu juuresolevaid fotosid vaadates. Alumisel, 28. augustil ehk möödunud reedel tehtud pildil on Pae poe hoone iseloomulikud konstruktsioonid veel äratuntavad, ülemisel, üleeile hommikul tehtud pildil on aga näha tõepoolest vaid rusuhunnik ning kaks koppa, mis hoonest järele jäänut materjalide kaupa sorteerivad. Nagu Pae Konsumi kinnistut ümbritsevale turvaaiale riputatud bännerilt lugeda võib, teostab lammutustöid OÜ Purustaja.

Kauplusehoone lammutamine on tekitanud ajutisi ebamugavusi ümbruskonna elanikele: müra ja tolmu on sealkandis tavalisest natuke rohkem ja jalgsikäigumarsruute on ka paljudel muuta tulnud: Pae Konsumi kinnistu on ümbritsetud turvaaiaga ja selle nurki pole enam “lõigata” võimalik.

Et aga nii suure hoone lammutamist Jõgeval just tihti ette ei tule, on Pae Konsumi kinnistul toimuv kujunenud ka omamoodi tõmbenumbriks: uudistajaid käib seal omajagu ja paljud neist jäädvustavad nähtu fotodele. Mõnigi hobipiltnik on oma paremad võtted Facebook’i üles riputanud. Üks naljahammas avaldas üht seesugust pilti kommenteerides arvamust, et masinad, mis praegu Pae tänava nurgal ametis, võiks sealse töö lõppedes veel mõneks ajaks Jõgevale jätta, sest siin on õige mitu silma riivavat hoonet (näiteks vana politsei- ja kohtumaja, kunagise sidesõlme hoone jt), mis maa pealt pühkida tuleks.

Olgu siis teiste kolehoonetega kuidas on, vana Pae pood on igatahes maatasa ja 28. septembriks peavad ka selle jäänused koristatud olema. Nn KEKi linnaosa rahval tuleb nüüd mõnda aega kesklinnas poes käia. Ent tuleva aasta jaanipäevaks peaks OÜ Astlanda Ehitus valmis saama uue Pae kaubanduskeskuse hoone. Seal leiavad peale Konsumi tüüpi kaupluse peavarju ehituskaupu müüv E-Ehituskeskus, apteek, lillepood ja arvatavasti ka üks toitlustuskoht. Uus ühekorruseline kaubanduskeskus läheb maksma umbes kaks miljonit eurot.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus