Pae keskus avatakse juba mais

Jõgeval Aia ja Pae tänava nurgal on valminud Coop Jõgeva ehk endise Jõgeva majandusühistu Pae kaubanduskeskus. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, avab see uksed 19. mail.


Vana Pae Konsumi asemele ehitatud uus kaubanduskeskus pidi lepingu järgi valmima alles juunikuus, ent tänu sellele, et ehitaja oli tubli ja talv ilma poolest soodne, kulgesid tööd kavandatust kiiremini. Ehitaja, OÜ Astlanda Ehitus, pole küll veel objektilt lahkunud, ent teha on veel vaid nipet-näpet: kus on mõni liistuke liimida, kus värvi parandada, kus midagi koristada.

Õues on lõpetamisel parkla rajamine ja haljastustööd. Nn plaanivälise tööna rajatakse kaubanduskeskuse krundi linnapoolsesse serva piirdeaed. See on vajalik selleks, et keskuse poolt ei läheks kortermajade poole lendu paberiprahti, aga ka selleks, et jalakäijad ei satuks poetagusele platsile, kus liiguvad suured kaubaautod.

Coop Jõgeva tegeleb praegu juba uuele hoonele kasutusloa taotlemisega. Ka päästeameti ning veterinaar- ja toiduameti esindajad peavad hoone veel üle vaatama ja oma nõuetele vastavaks tunnistama.

Sisustuse ootel

Kaubanduskeskuse selles osas, kus hakkab paiknema Konsum, on sisustuski enam-vähem paigaldatud.

“Jäänud on veel mõned külmseadmetega seotud tööd,” ütles Coop Jõgeva haldusjuht Guido Põldkivi.

E-Ehituskeskuse pool on praegu veel tühi. Sealne sisustus peaks Eestisse saabuma kas 12. või 19. mail. Kui õigeks osutub esimene variant, on võimalik Pae keskus 19. mail tervikuna avada, kui aga teine variant, siis tuleb vähemasti E-Ehituskeskuse avamine edasi lükata.

“Jäime ehituspoele sisustuse tellimisega pisut hiljemaks, sest meil puudusid varasemast nii suure ehituskaupluse käivitamise kogemused,” sõnas Guido Põldkivi. “Tahtsime kõigepealt paika saada poe juhataja ning siis temaga sisustuse osas otsused langetada.”

Personal olemas

Pae keskusse on välja ehitatud ka mõned rendipinnad. Neil hakkavad tegutsema apteek, pitsakiosk, lillepood ja juuksurisalong. Ka rentnikud teavad Guido Põldkivi sõnul, et kaubanduskeskus on plaanis avada kavandatust varem, ning on asunud oma sisustust kohale tooma. Pae keskuse apteek hakkab kuuluma Ülikooli apteegi ketti, pitsasõpru hakkavad rõõmustama needsamad Pizzakioski pitsameistrid, kes praegu tegutsevad kesklinna kaubahallis. Lillepoele on samuti pidaja leitud ja juuksuritöökoja potentsiaalse rentnikuga käivad läbirääkimised.

Pae keskusse personali otsimist alustati n-ö ülevalt poolt, st keskuse üldjuhi ja haldusjuhi ning Konsumi juhataja ja ehituspoe juhataja valimisest. Nüüdseks on ka peaaegu kõik müüjakohad täidetud. Pae keskuse juhi Jana Annuki sõnul hakkab keskuses töötama umbes kolmkümmend inimest.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus