Paduvere turniiri võitis Priit Jõeäär

Laupäeval jõudis lõpule enam kui kaks kuud kestnud tenniseturniir Paduvere Open ’2009. Viiendat korda toimunud turniir sai viienda võitja, kelleks seekord osutus SK Illi esindaja Priit Jõeäär.

Tänavune turniir oli pingeline ja tasavägine ning kaasa tegid mitmed maakonna tippmängijad eesotsas eelmise aasta turniiri võitja ja Jõgevamaa meistri Kalmer Lainiga.

Finaali jõudsid Jõeäär ja Lain. Esimene alistas poolfinaalis Kuldar Lääne (SK Illi) 6:3, 6:2. Lain (Tenniseklubi Artemis) oli omakorda parem klubikaaslasest Andro Jakobist 6:2, 7:5.

Lõppkohtumine mängiti, nagu meeste turniiridel tavaks, viiest parem ja mäng oli finaali vääriline. Esimese seti võitis Lain 6:4, kuigi oli juhtinud 5:1. Teises jäi tiitlikaitsja 1:3 taha, kuid pääses 5:3 ette. Võitu see siiski ei tähendanud. Seti võit otsustati kiires lõppmängus, kus Lain juhtis 3:0, 4:1, 6:3, ometi jäi lõpuks peale Jõeäär 12:10 ja seis oli 1:1. Kolmas sett oli tulemuselt ühepoolne, kus Jõeäär võitis 6:0. Ometi olid sealgi kõik geimid väga tasavägised.

Neljandas setis suutis Jõeäär taas oma tahtmise peale suruda ja võitis 6:3 ning sellega kogu kohtumise 3:1. Finaalmäng kestis kolm tundi ja 7 minutit.

“Minu eesmärk oli ajada mäng võimalikult pikaks, et füüsiline üleolek maksma panna. See ka õnnestus, oli päris hea mäng,” lausus võitja Priit Jõeäär.

Värske Jõgeva linnapea Kalmer Lain leppis kaotusega, kuid oli nõutu. “See pole lihtsalt võimalik, milliseid palle vastane ära päästis. Ükskõik kuhu ja kuidas lõin, ikka toodi ära. Supermäng Priidult.”

Turniiri korraldaja Tiit Lääne kiitis mängijaid ja võistluse toetajaid, kelleks seekord olid Jõgeva vallavalitus, Eesti Kultuurkapital, Ehitusgamma ja SK Illi. Järgmisel aastal on plaan korraldada läbi suve kestev mastersturniir, kus osaleks 8-10 mängijat ja kõik mängiksid omavahel läbi. Lõpuks kohtuksid tabeli kaks esimest omavahel superfinaalis.