Paduvere talumuuseum taaselustab Jõgeval mälumängu

Järgmisel kolmapäeval, 14. novembril kell 18 algab Laisholmi pubis sarja „Eesti 100 Jõgeva vallas“ neljast osavõistlusest koosnev mälumäng.


„Eelmisel aastal tekkis mõte, et korraldaks mälumängusarja, mille teemaks on Eesti 100. sünnipäev, aga ennekõike puudutab esimene sari Jõgeva valla ajalugu,“ rääkis mälumängu korraldava Paduvere Talumuuseumi Seltsi eestvedaja Tiit Lääne. „Paljudes Eesti väikelinnades ja valdades toimuvad regulaarselt mälumängud, kunagi oli see nii ka Jõgeval ja võistlusest võeti aktiivselt osa,“ rääkis Lääne.

Jõgevalt on pärit või Jõgevaga seotud  tänase Eesti mälumängu tipud Arko Olesk ja Tiit Naarits. Seega on Lääne arvates igati paslik mälumängutraditsioon Jõgeval taaselustada. „Osavõtjaid võib tulla igalt poolt, kuidas see kõik käima läheb, veel ei tea,“ möönis ta.

Võistkonnas võib olla kolm inimest, kuid võistelda võib ka üksi või kahekesi. „Püüan algul teha nii, et küsimused poleks väga rasked,“ lubas korraldaja. Seega võivad osaleda ka need, kes pole ehk mälumänguga varem kokku puutunud.

„Esimene sari koosneb neljast osavõistlusest, igas 25 küsimust. Sarja kokkuvõttes läheb arvesse kolmel paremal osavõistlusel saadud punktide summa. See tähendab, et kui korra osa võtta ei saa, pole midagi katki ja üldarvestuses saab punktid ikka kirja,“ rääkis Tiit Lääne.

Teine etapp toimub 12. detsembril, järgmised jaanuaris ja veebruaris.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus