PÄÄSTJATE TÖÖMAILT

20. aprillil kell 15.31 põles Lohusuu alevikus Avinurme teel 0,6 hektaril kulu, raiejäätmed, oksahunnikud ja mõni noor kuusk. Alalt leiti märke okste põletamisest, kuid süütajat leida ei õnnestunud.
Kella 16.27 ajal põles Põltsamaa vallas Pisisaare külas 1200 ruutmeetri suurusel alal prügilõke ja kulu, mille päästjad kustutasid.
Kella 17.33 ajal teatati, et Adavere tankla lähedal Tallinna-Tartu mnt suitseb veoauto tagarehv. Päästjad jahutasid tõenäoliselt laagri kinni kiilumisest kuumenenud trumlit ning tuleoht taandus.
22. aprillil kella 13.33 ajal kustutasid päästjad Mustvee vallas hektarilisele alale levinud kulupõlengu.
Kella 13.34 ajal kustutati Põltsamaa vallas Aidu külas 300-ruutmeetrine kulupõleng.
Kella 18.44 ajal põles Jõgeval Pae tn garaažide läheduses
200 ruutmeetrit kulu.
Kell 22.01 teatati Lohusuu alevikus Avijõel põhja vajunud vanast paadist. Päästjad kaardistasid võimaliku õli- või kütusereostuse. Veepinnal esialgu reostust märgata ei olnud, kuid õhus oli tunda õlilõhna. Olukorrast teavitati keskkonnaametit. Järgmisel päeval kutsus olukorda hinnanud keskkonnaameti spetsialist kohale päästjad ja piirivalvurid, kes poomi abil reostusala piirasid.
23. aprillil kell 21.13 teatati suurest ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest Põltsamaal Kuningamäe terviseradade juures. Ohutusnõudeid eiravalt süüdatud ja maja ohustav lõke kustutati tonni veega.
24. aprillil kella 14.05 ajal teatati järelevalveta põlevast suurest lõkkest (8 ruumeetrit) Mustvee vallas Voore külas. Tuul oli suur ja lendavad sädemed ähvardasid süüdata lähedal asuvat kuuri ning maja. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke.
Kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Kalikülas on näha musta suitsu. Päästjad leidsid lõkke, kus põletati mööblit ja plastmassi. Elanikele selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja paberit või pappi ning prügi lõkkes põletamise ja keskkonna saastamise eest on ette nähtud trahvid. Elanik mõistis oma viga ja prügilõke kustutati.
Kella 20.56 ajal käisid päästjad Kalikülas kustutamas teistki lõket, kuhu elanikud olid koristustööde käigus teadmatusest keelatud asju visanud.
PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus