Päästjate töömailt

20. juunil kell 00.28 kutsuti päästjad Põltsamaa valda
Pisisaare külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid sündmuskohalt eest joobetunnustega seltskonna, kes tegi grilli peal lõket, kuhu oli visatud ka saepuruplaate ja muud sodi. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid olukorda.
20. juunil kell 21.40 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Vägari külas Rassi teel plahvatas puidutööstuses puidutolm, inimesi hoones ei olnud. Kohale saabunud päästjad lahtist põlemist ei näinud, seega asuti konstruktsioone avama, et tulekolded üles leida. Avastati kaks arvatavat tulekollet, mida ka töötajad püüdsid oma lämmastiksüsteemiga kustutada. Päästjad loputasid transpordiliini.
Pärast keskööd võis pääste lahkuda, sest tulekahju oli kustunud ning termokaamera näitas, et temperatuur koldes oli langenud. Selgus, et plahvatus oli toimunud tootmisseadmete vahelises transpordiliinis, mis asus väljaspool hoonet, plahvatuse tõttu deformeerusid vähesel määral konstruktsioonid.
Kustutustöödega tegelesid Jõgeva, Koeru, Põltsamaa ja Tabivere päästemeeskonnad. Pärast päästjate lahkumist jäid töötajad ise valvesse ning lubasid seadmete temperatuuri jälgida, samuti jäid töökorda seadmete automaatsed tulekahju avastamise ja kustutamise seadmed.
20. juunil kell 23.42 kutsuti päästjad Mustvee valda Ulvi külla, kus põles puukuur. Päästjate saabudes põles umbes
20 m2 kuur lahtise leegiga ning katus oli juba sisse kukkunud. Päästjad said tule kella 00.20ks kontrolli alla ning kustutasid lõplikult kella 01.49ks.
24. juunil kell 23.24 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Põltsamaa linna Lossi tänavale, kus pealtnägija sõnul olevat üks naisterahvas sillalt vette hüpanud. Sillal olid ka jalanõud ja nokamüts. Pinnaltpääste asus naist otsima roostikust, lisaks kasutasid päästjad ka drooni abi. Kell 00.25 tuli info, et kadunud inimene olevat juba kodus. Päästjad koos kiirabibrigaadiga kontrollisid naisterahva üle, kes ka oma teo üles tunnistas ning esemed enda omaks tunnistas.
PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus