Paarsada noort rassis Jõgeval

Laupäeval maadeldi juba 39. korda maakonnalehe Vooremaa ja Jõgeva Ramm auhindadele Jõgeva spordihoones Virtus toimunud rahvusvaheline maadlusvõistlus noortele tõi matile kokku 202 maadlejat 30 klubist. Taaskord võidi veenduda selles, et maadlus on Eestis jätkuvalt populaarne.


Vaevalt võisid maadlustreener Izmail Uspenski ja ajakirjanik Ants Paju 1980. aastal kui nad esmakordselt noorte maadlusvõistluse ellu kutsusid arvata, et ka 39 aastat hiljem toob see kohaliku ajalehe auhinnavõistlus matile kakssada noort. Täpselt nii aga laupäeval Virtuse spordisaalis oli. Eesti noor maadlusparemik, tüdrukud ja poisid, olid taaskord Jõgeval maadlemas. Teiste seas kindlasti ka tulevased Heiki Nabid ja Epp Mäed.

Ramm seekord üheksas

Pikk võistluspäev pakkus põnevat kaasaelamist nii treeneritele, lapsevanematele kui ka publikule. Võistluse peakorraldaja, Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm eestvedaja Aimur Säärits võis päeva lõpuks rahul olla: „Koolipoisilikult paneksin hinde neli. Altminekuid ei olnud, kõik laabus tavapäraselt. Kui võistluse lõppedes tullakse kättpidi tänama, siis järelikult tegid õiget asja. Kokkuvõttes hoidsin energiat järgmiseks aastaks, mil tuleb korraldada juubelivõistlused.”

Sääritsa sõnul on juba mitmeid mõtteid ja ideid, kuidas järgmise aasta võistlust eriliseks muuta. „Ka rahalist toetust on juba lubatud ning tänu sellele saab võistluse korralduslikku taset kindlasti tõsta.”

Viimasel kolmel aastal on Rammi maadlejad klubide arvestuses olnud esikolmikus ja sama loodeti korrata ka seekord. „Lootsime koduseinte toel edu saavutada massiga, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Auhinnalisi kohti saime kolm ja kõige enam rõõmustab muidugi Rasmus Palmiste võit,” rääkis Rammi eestvedaja Aimur Säärits.

Pea kaks aastat maadlusega tegelenud Palmiste on kiiresti tõusnud Eestis omavanuste tippu ja kinnitas seda ka nüüd kodumatil. Kuni 24 kiloste poiste konkurentsis saavutas ta esikoha 18 maadleja seas. Vaid kehakaalus kuni 29 kilo oli osalejaid veel rohkem – 27.

„Rasmusel on maadlusele ilmselt annet, sest ta on väga kiiresti esimesed maadlusnipid omaks võtnud. Loodame, et tema areng jätkub,” lisas Säärits.

Mälestati algatajaid

Oma õpilastega olid Jõgeval võistlustules mitmed endised maadlejad. Heiki Nabi eelne Eesti esinumber Toomas Proovel on noori treeninud alles paar kuud. „Võtsin isa töö üle ja teen sel teel alles esimesi samme, kuid eks kusagilt tuleb alustada,” ütles olümpialgi maadelnud Proovel.

Kohal olid ka Aap ja Tiit Uspenski. Saaremaal noori maadlejaid treeniva Tiit Uspenski sõnul püsib noorte huvi maadluse vastu endisel tasemel. „Võibolla ainult kodust ei taheta oma lapse soovi maadlustrenni minna väga mõista. Kahevõitluse alad ei ole paljudele meelt mööda,” rääkis Tiit Uspenski, kelle juhendamisel harjutab praegu Saaremaal kolmes grupis 40 noort maadlejat.

Haapsalus elav Aap Uspenski jälgis seekordset võistlust käsi kaelas. „Tegin õlale viga hiljuti toimunud seenioride MM-võistluste finaalmatšis. Kulla võitsin ära, kuid pärast seda käisin operatsioonil,” rääkis Aap Uspenski.

Tiit ja Aap käisid võistluspäeval ka Siimustis oma treenerist isa Izamail Uspenski kalmul. Samamoodi süüdati võistluspäeva hommikul küünlad Kristjan Palusalu tamme juures asuva mälestuskivi ja Ants Paju kodumaja ees. Nii meenutas maadluspere ka nende traditsiooniliste võistluste algatajaid.

TIIT LÄÄNE

Kehakaalude võitjad

Tüdrukud

Sündinud 2007 ja hiljem. 50 kg: Kathy Carmela Klassen (EMÜ SK); 60 kg: Sandra Plamus (MK Juhan).

Sündinud 2003 – 2006. 23 kg: Mia-Jessica Mölder (RJK Leola), 2. Kätriin Kukk (Ramm); 30 kg: Sara Väljan (Võru SK), 2. Eha Ester Laube (Ramm); 40 kg: Lisette Böttker (MK Juhan); 50 kg: Megija Aboltina (Real), 3. Viktoria Kovbasnjuk (Tabivere RSK).

Poisid

Sündinud 2007 ja hiljem. 20 kg: Raiko Plaser (Korrus3); 24 kg: Rasmus Palmiste (Ramm); 29 kg: Daniels Polis (Saldus); 33 kg: Virgo Raja (V-Maarja); 36 kg: Artturi Eemeli Reinio (MK Aberg); 40 kg: Karlis Ander All (Tartu K Englas); 50 kg: Mikk Mölder (K. Palusalu SK); 60 kg: Elar Hinno (Caaro SK).

Sündinud 2003 – 2004. 32 kg: Richard Pajuviidik (MK Nelson); 35 kg: Mardo Ärmus (MK Aberg); 38 kg: Al-Bara Chopalaev (Korrus3); 42 kg: Max Hristjuk (Tartu K Englas); 47 kg: Nikita Mezov (MK Hammerlock); 53 kg: Georg Kristerson (Tartu K Englas); 59 kg: Kristo Merilain (MK Nelson); 66 kg: Hendrik Lasn (SK Leo); 73 kg: Aron Aun (MK Juhan); 85 kg: Rasmus Liisma (MK Aberg).

Maadlusklubid

  1. MK Aberg 40
  2. MK Nelson 40
  3. Tartu K Englas 35
  4. MK Juhan 33
  5. V-Maarja 32
  6. SK Leo 31

Ramm 24

  1. Tabivere RSK 9
blog comments powered by Disqus