Ott Lepland esitas Jõgeva tunnuslaulu

Möödunudreedesel uusaastakontserdil Jõgeva kultuurikeskuses laulis muusik Ott Lepland laulu “Ikka jõuab Jõgeva”, samuti kõlas tema esituses eurolaulu “Kuula” täispikk versioon. Usutluses kiitis Lepland Jõgeva kultuurikeskuse saali akustikat. 

Jõgeva kultuurikeskuses peetud uusaastakontserti alustasite Raul Vaigla ja Jüri Leesmenti loodud lauluga “Ikka jõuab Jõgeva”, mida tavaliselt on esitanud näitlejanna Hele Kõrve. Kas konsulteerisite temaga enne esinemist?

Hele Kõrvega ma nõu ei pidanud. Seda, et mul palutakse Jõgeva laulu laulda, sain ma väikese infosulu tõttu aga teada alles esinemispäeva hommikul. Nii õppisin laulu ka teel Jõgevale ja tegelikult oli konspekt sõnadega ka laval kaasas. Kui aga järgmine kord Jõgevale tulen, esitan sellele linnale pühendatud laulu meelsasti taas. 

Laulsite Jõgeval ka laulu “Kuula” Eurovisioonil kõlanud variandist märksa pikemat versiooni. Kui sageli publik sellist varianti kuulda saab?

Sellisel moel kõlab “Kuula” küllalt harva. Inimesteni on jõudnud ikka laul sellisel kujul, nagu seda Eurovisiooni lauluvõistlusel esitasin. 

Kui hästi Jõgevamaad üldse tunnete?

Esinemised viivad ikka Eesti erinevatesse nurkadesse ja olen varem laulnud ka Jõgevamaal. Palju positiivset ja huvitavat olen kuulnud siin korraldavatest Alo Mattiiseni muusikapäevadest. Tänasel kontserdil võisin veenduda Jõgeva kultuurikeskuse heas akustikas. 

Jõgeva kuvand külmalinnana ajendab huvituma Teie suhtumisest külmakraadidesse.

Olen pigem külmakartlik. Talvel eelistan suusatamisele puhkamist mõnel soojal maal. Suvel jahedamas vees ujudes kipun veidi lõdisema.

Kuidas maitseb küüslauk, mille teemalist festivali korraldab Jõgeval muusik ja meelelahutusettevõtja Aimar Pihlak?

Pean küüslaugust lugu. Eriti meeldib see mulle liharoogade või salati maitsestajana. 

Millised on Teie olulisemad loomingulised projektid alanud aastal?

Praegu olen veel mõneti toibumas möödunud aasta ettevõtmistest, nagu näiteks ansambli “Vallatud vestid” kontserttuur. “Vallatute vestidega” oli meil ääretult teguderohke aasta, sest andsime välja kaks plaati ja käisime kolmel tuuril, mis toimusid naistepäeva paiku, suvel ja talvel. Alanud aasta lõpuks tahan aga kindlasti ka uue plaadi välja anda. 

Viimasel ajal on seoses telesaatega “Tujurikkuja” olnud kõneaineks nali ja sellega üle piiri minek. Kuidas Teie suhtute nalja, näiteks paroodiasse?

Paroodiad meeldivad mulle. Telesaates “Su nägu kõlab tuttavalt”  parodeerisin mitmeid artiste, mind aga parodeeris Andero Ermel. Tal tuli see hästi välja.  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus