Otsitakse „Kodulaulu” soliste

XIII noorte laulupeo kunstiline toimkond otsib konkursiga mees- ja naishäält „Kodulaulu” solistideks. Olav Ehala ja Juhan Viidingu kirjutatud „Kodulaul” kõlab suvisel peol segakooride repertuaaris, kuid solistide valikul pole koori kuulumine määrava tähtsusega. Konkursile on oodatud kõik julged mees- ja naissolistid vanuses 14–26 eluaastat. Osalemiseks palutakse salvestada video oma etteastest ning laadida see Youtube’i. Link (soovi korral mitteavalik) saata hiljemalt 8. mail kell 23.59 aadressile mleppoja@gmail.com. E-kirja tuleks kindlasti kirjutada esineja nimi, vanus ja kontaktandmed.
Tasub tähele panna, et
solisti valik tehakse tervikmulje põhjal. Vokaalse poole pealt on soovitus eelnevalt kuulata Eesti Filharmoonia kammerkoori salvestust, mille leiab XIII noorte laulu- ja tantsupeo koduleheküljelt. Sealt saab aimu, millise rütmiga on soovitatav laulu esitada. Solistidel tuleb videos esitada kõik kolm salmi, mida on rohkem kui üks solist laulupeol laulab, aga mis annab hindamiskomisjonile võimaluse kandideerija häälega paremini tuttavaks saada. Edasipääsenud kutsutakse konkursi lõppvooru 16. mail Tallinnas.
XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub
30. juunist kuni 2. juulini Tallinnas. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus