Ostupalavik kõrgpunktis

Varasemate ostupalavikega võrreldes on erinevus selles, et veel ei osteta seepi ja petrooli.

Kui Jõgeva Majndusühitu poodides on sool otsa saanud, siis Põltsamaa Majandusühistu poodides oli veel reede hommikul jämesoola piisavalt.

Ka Jõgeva linna Keskuse poodi tuli jämesool kolmapäeval müügile pärast 3-4 päevast vahet. Samas on pea kõikides poodides peensoola piisavalt saada.

Suhkrut ei suudeta niipalju tellida, kui seda kokku osteakse.Koos massilise suhkru kokkuostuga tõuseb pidevalt ka selle hind. Näiteks maksis Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuhi Endla Raua andmetel Kaubahallis 7.-11. aprillini toimunud soodusostunädalal üks kilogramm Inglise suhkrut Hellas 4.50. Nädal aega tagasi maksis 25 kg kott Jõgeva Majandusühistu poodides 120 krooni, reedel aga juba 173 krooni.

Põltsamaa Mahandusühistu juhataja Jüri Männiksaare sõnul maksb 50 kg suhkrukott nende poodides 330 krooni, 25 kg 165 krooni ja pakisuhkur Hüva 7.20. Jõgeva linna Küütri poes maksis aga kilo suhkrut neljapäeval 7.50.

“Hulgilaod ei jõua üha suurenevaid kaupluste nõudmisi täita. Samas ei saa ka ostjat süüdistada. Inimene varustab ennast alati pöördelistel hetktedel, mida on ka ELi astumine. Ja alati on selline tegevus olnud õigustatud. Ega see olukord enne stabiliseeru, kui kaubad jälle pidevalt müügil on ja hinnad on tõusnud tasemini, mida on prognoositud,” märkis Jüri Männiksaar.

RAIVO SIHVER

Pikemalt saab ostubuumist lugeda teispäevasest Vooremaast

blog comments powered by Disqus