Oskar Säärits, mihklipäeva viies silla jooksu üllatusvõitja

Kaunis selle suve viimane päev meelitas 20. septembril Jõgeva alevikku 13. mihklipäeva viie silla jooksule osalema arvukalt võistlejaid ja nende toetajaid. Kokku ületas finišijoone ja sai kaela jooksu meenemedali 103 osalejat vanuses 1–75 aastat.

VAHUR KUKK

Võisteldi distantsidel pikkusega 200 m (1–7-aastased), 1000 m (8–12-aastased) ning 3,2 kilomeetrit. 3,2 kilomeetrise viie silla jooksu läbis 32 sportlast. Suurima üllatuse valmistas 15–16-aastaste vanusegrupis võistelnud Oskar Säärits, kes tulemusega 13.39 lõpetas jooksu üldarvestuses esimesena. Ägedas finišiheitluses saavutas ajaga 13.41 teise koha Hans-Johannes Kallis.

Märkimisväärselt kiiresti jooksis 7-aastane Kamil Islamov, kes ajaga 15.47 saavutas üldarvestuses 8. koha. Meeste M1 vanusegrupis saavutas ajaga 15.03 esimese koha aga Kamili isa Bulat Islamov (üldarvestuses 5. koht).

Poiste 13–14-a vanusegrupi võitjaks tuli Timo Ingver, kellele aeg 14.49 andis üldjärjestuses 4. koha. Mari-Leene Rosin oli kiireim 13–14-a ja Liisa Oja 15–16-a tüdrukute hulgas. Visalt võistlesid ja saavutasid suurepärase tulemuse 3,2 km distantsil ka Liisi Olgo (8-a) ja Eliise Kalman (12-a).

Meeste arvestuses oli kiireim Sten Kusma, kellele tulemus 14.31 andis üldarvestuses kolmanda koha. Naistest võitis ajaga 15.05 jooksu Kristi Kaev. Mõlemale võitjale kingiti meeneplaat ja aiatool.

Naiste vanusegrupis N1 lõpetas jooksu esimesena Anneli Annamaa ja N2 grupis Tiiu Kallis. Meeste M2 vanusegrupi võitjaks tuli Andrus Kukk.

Kõige väärikam osaleja oli Heino Põldoja, kes tänavu tähistas 75. sünnipäeva. Väsimatu sportlane läbis 3200 m ajaga 17.15, millega saavutas enda vanusegrupis 1. koha ja üldarvestuses 11. koha. Teenekat sportlast austati ka meeneplaadiga „Sportliku visaduse eest“ ning kingitusena anti üle kokkupandav aiatool.

Meeldivalt osalejaterohke oli võistlus 200 meetri distantsil, mille joostes või kõndides läbis 50 last. Nende hulgas oli kolm üheaastast ja 11 kaheaastast väikest sportlast, keda innukalt abistasid ka nende vanemad ja vanavanemad.

Teistest kiiremaks jooksjaks oli Annely Kallo (7a), talle järgnesid 5–6-aastaste poiste vanusegrupi võitja Henry Kose ning Kert Saar (5–6-a), Romina Rosin (7a) ja Henri Reemets (5–6-a). 3–4aastaste grupis olid kiiremad Linda Pristavka ja Mihkel Kann, 5–6-aastaste tüdrukute grupis Mariel Barbo.

Ühekilomeetrise võistlusmaa läbis 21 noorsportlast. Esimesena lõpetas jooksu 10–11-aastaste poiste vanusegruppi kuuluv Einri Tumaševski, kes läbis võistlusmaa ajaga 3.36. Johanna Rosin oli kiireim 8–9a tüdrukute hulgas, kes tulemusega 3.45 saavutas üldises paremusjärjestuses teise koha. Vanusegruppide kiireimateks jooksjateks olid Oliver Keir, Brigitta Maria Riipus ja Kristofer Aurelius Riipus.

Kõiki võistlejaid autasustati medaliga, väikestele jooksjatele maitsesid hästi nii Tibu kohuke kui ka Limon-Cola, suurematele aga ASi A le Coq poolt toetusena saadud mineraalvesi.

Diplomite tagakülge ilmestasid Jõgeva aleviku kultuuriseltsi Vanaveski juhatuse liikme Gunnar Vasemäe sporditeemalised pliiatsijoonistused sportivatest loomadest.

Võistlejate suurimaks innustajaks ja lemmikuks oli loomulikult mihklipäeva viie silla jooksu maskott Tibu, keda taas kord kehastas Külli Annamaa. Ühiselt tantsiti, mängiti ringmänge ning seejärel astuti Tibu järel lõbusal meelel ja julgelt stardijoone poole. Ka jooksu lõpumeetritel innustas Tibu valjuhäälselt kõiki jooksjaid.

Viie silla jooksu peamisteks ettevalmistajateks ja läbiviijateks olid Külli Annamaa ja Eneli Vadi. Kohtunikuna oli tegev Pekingi olümpiamängudel Eestit odaviskes esindanud Mihkel Kukk. Kultuuriselts Vanaveski on toetuse ees tänulik Jõgeva vallavalitsusele, Jõgevamaa Spordiliidule Kalju ja ASile A le Coq.

Ootame väikseid ja suuri jooksjaid 2021. aasta septembris toimuvale 14. mihklipäeva viie silla jooksule.