Osaühing Põltsamaa Graniit nüüdisajastab ekskavaatoriparki

Osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi sõnul peetakse vajalikuks juba vanemad ekskavaatorid uutega asendada. ?Nii ostsimegi firmas Caterpiller valmistatud ekskavaatori, mis kaalub rohkem kui seni kasutatud ekskavaatorid ja on ka võimsam,” märkis Pajumägi.

Caterpilleri ekskavaatorit hakatakse osaühingu Põltsamaa Graniit Rõstla karjääris kasutama pae laadimiseks. Masinat hakkab juhtima kogemustega ekskavaatorimees Oskar Kivimets, kes on saanud selleks vajaliku koolituse. Firmajuht Pajumägi märkis, et masinat ajendas ostma ka vajadus tööd ratsionaalsemalt korraldada. ?Kasutame ekskavaatoreid lõhatud pae laadimiseks, settetiikide tühjendamiseks ja moreeni koorimiseks. Mõnikord tuleb neid töid teha aga korraga, mistõttu ongi tarvis rohkem masinaid.?

Investeeringuid masinapargi uuendamiseks alustas ettevõte Põltsamaa Graniit möödunud aastal, kui kulutati 2,8 miljonit krooni kahe Mercedes-kalluri, ühe Scania kalluri ja laaduri ostmiseks.

Üheks tänavuseks plaaniks on ka kontorihoone ehitamine Rõstla karjääri.

Eelmisel reedel külastas visiidil Põltsamaa valda osaühingu Põltsamaa Graniit Rõstla karjääri Jõgeva maavalitsuse delegatsioon. Endel Pajumägi sõnul toodeti mullu üle 800 000 tonni killustikku ja firma majanduslik areng võimaldab töötajatele ka töö väärilist palka maksta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus