Osaühing ISCG kavatseb Karjala graniidi kasutamise Eestis laialdaseks muuta

Graniidi kasutusvõimalused ehituses ja kujutavas kunstis olid kõne all ka osaühingu ISCG koostööpartneri, aktsiaseltsi Vozrozhdenije omaniku ja direktorite nõukogu esimehe Igor Bugato hiljutise visiidi ajal Eestisse.

Priit Saksingu kutsel Eestit külastanud Venemaa suurettevõtja Igor Bugato võttis Eesti valitsuse liikmetest vastu keskkonnaminister Villu Reiljan. Kohtumisel Jõhvi linnapea Aavo Keermega oli kõneaineks Ida-Virumaa keskuses asuva viadukti renoveerimine ja graniidi rakendamine selles töös. Samuti räägiti promenaadi ehitamisest Jõhvi kontserdimaja ja tulevase hotelli vahelisele alale. Jõhvi kesklinna kaunistab aga juba firma ISCG poolt ehitatud graniidist purskkaev. Samuti olid Igor Bugatol ja tema saatjatel vestlused Maardu linnapea Georg Bõstrovi, Pärnu linnavolikogu esimehe Ahti Kõo, tuntud ettevõtja Gunnar Dutkini ja mitmete teiste autoriteetsete isikutega erinevatest eluvaldkondadest.

?Graniidi kasutamise traditsioonid ulatuvad Eestis mitme sajandi taha. Graniit oli hinnatud ehitusmaterjal mõisakompleksides. Tahame kaasa aidata selle, et graniit muutuks Eestis taas laialdase kasutamisega ehitusmaterjaliks. Kavatseme arendada mitmekülgseid majandussuhteid omavalitsuste, asutuste, ettevõttete ja eraisikutega. Pakume koostööd parkide projekteerimiseks ja väljaehitamiseks ja nende kaunistamiseks graniittaiestega,? rääkis osaühingu ISCG peadirektor ja juhatuse liige Priit Saksing. Tema sõnul on kevadel tegevust alustanud firma ISCG tänaseks avanud Tallinnas peakontori, Sillamäe vabakaubandustsoonis aga kaubalao. Kestavad logistilised tööd oma graniiditööstuse rajamiseks. Lähiajal kavatseme aga korraldada graniidi ja marmori teemalise konverentsi, kuhu kutsuda inimesi võimalikult paljudelt erialadelt. Eestis alanud konverents jätkuks Peterburis, kuhu sõidetakse tutvuma graniidi ja marmori kasutamisega esinduslikes ja kuulsates paikades.

Osaühingu ISCG üks omanikest Viktor Eplov nimetas graniiti igaveseks materjaliks, mis sajanditega vaid ilusamaks muutub. ?Ehituses ja kunstis on mõttekas kasutada materjali, mis pärineb samast kliimavöötmest. Näiteks pole Eestis sobiv Hiinast pärit graniit, sest maad asuvad teineteisest tuhandete kilomeetrite kaugusel. Küll aga sobiks Eestis oludes hästi Karjalast kaevandatud graniit. Firmal Vozrozhdenije on Karjalas mitmed graniidikaevandused.?

Karjalast pärit graniit ületab kindlasti teistest piirkondadest pärit samasuguse materjali ilu ja vastupidavuse poolest, selle kasutamise vastu oleks suur huvi ka Jõgevamaal. Edasine asjade käik sõltub aga suuresti hindadest,? avaldas oma seisukoha maavanem Aivar Kokk.

?Maksmise poole pealt on võimalikud mitmed lahendused ? järelmaks, liising jne,? lausus Priit Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus