Osalejaterohke lastepidu Tabiveres

Möödunud pühapäeval oli Tabivere vallas päevakangelasteks nii päris pisikesed kui juba üsna suured lapsed ja ka nende vanemad, ke aktiivsed olid ja kodnut välja tulid.

Lastekaitsepäeva alustati kõige nooremate vallakodanike piduliku vastuvõtuga rahvamajas ning seejärel algasid askeldused-esinemised maja ees.  

Tartust kohale tulnud BMX trikiratturid näitasid, et sellegi sõiduriistaga on võimalik lennata, breiktantsurühm Põltsamaalt, kellel uhke nimi Complete Crew Break Dance, andis köitva etenduse ja tantsijad õpetasid mõningaid  samme-trikke  noorele publikulegi. Tabivere rahvamaja juhataja Triinu Täpsi sõnul tekitas breik kohe palavat huvi ja lapsed avaldasid soovi sügisel ka oma majja see trennirühm saada. Esinesid ka juba mitmendat aastat Tabivere rahvamajas harjutavad JJ Street tantsijad, kes samuti publikut kaasasid ja neile mõned tantsusammud õpetasid. Lähemalt sai uudistada politsei- ja tuletõrjeautot. Organiseeriti mänge,  joonistati asfaldile, tehti lõbusõitu poniga, kes oli kohale tulnud Tamme Ratsatalust. Majas sees viidi läbi joonistustalgud teemal “Minu perekond”. Kõik pered, emad-isad kaasa arvatud, said pikal-pikal paberipaanil kujutada oma kodu ja peret.

Triinu Täpsi sõnul sai kollektiivne kunstitöö üle 20 meetri pikk, seda täiendatakse veel koos  ja saadetakse hiljem osalema üleriigilisele kogu pere joonistusvõistlusele.

Saalis näidati Tabivere lasteteatri etendust “Jaaniussike”.

“Tõeliselt pikk järjekord oli näomaalijate ja pannkoogiküpsetajate juures, kuid lapsed pidasid vapralt vastu ja said soovitu,” rääkis Triinu Täpsi.

Tabivere rahvamaja ja noortekeskus on tänulikud kõigile, kes laste päeva huvitavaks muutsid, eriti palju pakkus tuge Tabivere lastekaitseühing.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus