Osalejate nappus Linnamäel motopidu ei rikkunud

Eelmisel kolmapäeval Linnamäe krossirajal peetud show-motokrossist võttis korraldajate nördimuseks osa loodetust vähem sõitjaid. Siiski oli kohal Eesti paremik ning kiired rivaalid Lätist ja USA-st, kes andsid rajal etenduse täie raha eest.

Võistlussõite alustasid kuni 85cc klassi sõitjad, keda oli Linnamäele tulnud kuus. Kahes sõidus ei olnud vastast Hardi Roosiorule, kuid et superfinaali pääsesid vaid Kuimetsa ja Linnamäe etappide parimad – Roosiorg aga Kuimetsas ei osalenud –, siis pääses 85cc klassist superfinaali hoopis Hans Priidel, kes oli head sõitu näidanud ka laupäeval Kuimetsas.

Noorte soolotsiklisõitjate jaoks oli keeruline krossirada üsna väsitav. Kuna väikese kubatuuriga tsiklid ei hüppa niivõrd kaugele kui võimsad tsiklid, siis loksutas rada noori MX1 ja MX2 klassi sõitjaid kõige enam. Superfinaalis pööras Priidel paar ringi enne lõppu rajaserva, kuid pärast pisikest hingetõmbehetke läks ta publiku ergutusel rajale tagasi ja sõitis vapralt lõpuni.

MX2 ja MX2 juuniori klassis oli stardis viis meest. Mõlemas võistlussõidus näitas head hoogu Aleksei Vinogradov, kes pakkus pikal tribüünihüppel publikule vaatamist ja imestamist küllaga, väänates õhus olles tsikli täiesti külili. Teises võistlussõidus lasi Vinogradov mõned ringid enne lõppu ootamatult liidrikoha käest ning juhtima asus juunioride klassi sõitja Claudius Roosma. Algas kassi ja hiire mäng, kus Vinogradov püsis Roosmal tihedalt kannul, ning kui tundus juba, et Roosmal ongi sõidu võit taskus, väänas Vinogradov sõidu viimases kurvis “gaasirutska” põhja ja läks muretult Roosmast mööda.

 

Leok võitis katkise summuti ja turvalise eduga

Publikumagnetiks olid otse loomulikult MX1 klassi sõidud, kuhu oli kohale tulnud Eesti motokrossi kahurivägi, eesotsas MM-il võistleva Tanel Leokiga. Nagu arvata oli, ei lasknud Leok kedagi teist esikoha lähedalegi. “Rada on täiesti okei, korraldus on hea, konkurendid sõidavad ka hästi,“ kommenteeris Leok ning lisas, et väga lõdvalt ja poole gaasiga ta ikkagi ei sõida, kuigi kahes võistlussõidus oli tal üsna turvaline edu. “Väga palju oleneb ikkagi stardist, siiamaani on õnnestunud, eks näis kuidas superfinaalis läheb,“ lausus Leok enne finaali.

Superfinaali eel oli Leokil mõningaid probleeme tsikliga. Summutaja läks katki ning selle parandamiseks oli tiimil aega napilt veerand tundi. Siiski see rike mehe esitust superfinaalis ei mõjutanud. Start õnnestus ideaalselt ning lähima konkurendi Juss Laansooga sõitis Leok kohe alguses vahe sisse, mis püsis kuni sõidu lõpuni.

Laansoo jäi realistlikuks ning enesele illusioone ei loonud. “Praegusel momendil oleks see väga imelik, kui ma superfinaalis Leokile järele jõuaks ja temast mööda sõidaks. Sellisel juhul poleks mõtet Tanelil sinna MM-ile ka minna. Ühesõnaga, Tanelil peab juhtuma mingi tehniline viperus, et temast praegu siin jagu saada. Ta on ikkagi MM-i vormis praegu,“ sõnas mees. Laansoo jäi võistluse ja enda tulemustega rahule. “Sõitjad on head, rada on hea, kõik on okei,” kinnitas mees.

 

Ameeriklane jõudis kahtlustest hoolimata poodiumile

Linnamäe show-krossist võttis selgi korral osa Willy Browning USA-st, kes oli stardis ka möödunud aastal. “Mind kutsuti siia võistlema ja kuna eelmisel aastal oli siin väga mõnus sõita, siis otsustasin ka tänavu siin startida,” rääkis Browning. Ameeriklasel tuli esimeses sõidus ette kukkumine, mis tema sooritust ja ka tuju kuigipalju rikkusid. “Seal on päris raske ikkagi, proovisin konkurendist mööduda, kuid ratas läks alt ja kukkusin, pärast seda oli sõidurütmi raske tagasi saada,” tunnistas mees.

Enne superfinaali starti sõnas ta, et proovib finaalis näidata head sõitu, kuid poodiumikohta ei looda. Siiski sai Browning finaaliks hea hoo sisse, vigu ei teinud ja tuli sellega Leoki ning Laansoo järel kolmandaks.

MX1 klassis oli rajal ka Linnamäe klubi sõitja Taavi Laur, kes on kahel aastal show-krossil rajameistriks olnud. “Pole kaks aastat sõitnud, mõtlesin, et proovin kodurajal,” rääkis Laur.

Vähene sõidukogemus andis rajal tunda, Laur oli oma võistlusklassis stabiilselt viimasel kohal. Teises sõidus pööras Laur ka kaks korda rajalt kõrvale. “Tekkisid tehnilised probleemid ja ausalt öeldes väsisin ära,” tunnistas ta.

Lisaks temale väsis superfinaaliks ära ka Taavi Lauri võistlustsikkel. Siiski ei jätnud Laur starti tulemata ning küsis endale sõidu jaoks raja kõrvale demonstreerimiseks toodud trialbike’i. Selle sõiduriistaga loomulikult Laur konkurentidele vastu ei saanud ning kuna trialbike pole ka sellise krossiraja jaoks mõeldud, tegi Laur asendustsikliga ühe ringi ja siis keeras rajalt kõrvale.

Linnamäe show-krossi auhinnafond oli muljetavaldav ning sellest tulenevalt oli suur ka korraldajate üllatus, et osavõtjaid oli auhinnarahade suurusest hoolimata sedavõrd vähe. Kuimetsa ja Linnamäe etapi kokkuvõttes sai esikoha Tanel Leok, kes pistis tasku auhinnaraha 4000 eurot, teise koha saanud Juss Laansoole anti üle 2000-eurone tšekk ning kolmanda koha saanud Willy Browning teenis 1000 eurot. Lisaks olid rahalised auhinnad ka teistele tublidele sõitjatele.

“Ma ei julge küll siia mitte tulnud sõitjate eest rääkida, kuid arvan, et peljatakse rasket rada. Ma ise pole kaks aastat sõitnud ja võin öelda, et Linnamäe rada pole niivõrd raske, et seda tippsõitjad kartma peaks,” lisas rajameister ja krossist osa võtnud Taavi Laur. Korraldaja Peeter Laur arvas, et järgmisel aastal muudavad nad veidi võistluse ülesehitust, et krossilt võtaks osa ikkagi rohkem sõitjaid.

Linnamäe show-motokrossi superfinaali tulemused

1. Tanel Leok

2. Juss Laansoo

3. Willy Browning

4. Ivo Steinbergs

5. Toms Macuks

6. Andero Lusbo

7. Aleksei Vinogradov

8. Jüri Triisa

9. Kert Pääbo

10. Johannes Nermann

11. Hans Priidel

12. Taavi Laur

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus