Osa Jõgevamaa majapidamisi võib aastavahetuseks elektrita jääda

Eesti Energia Jaotusvõrgu ja partnerite brigaadide tõhusast tööst hoolimata ei suudeta meie maakonnas tõenäoliselt kõikidesse majapidamistesse aastavahetuseks elektrit tagasi tuua.

Kui neljapäeva õhtul oli üle Eesti elektrita veel umbes 10 100 majapidamist, siis reede hommikuks oli see arv kasvanud ligi 12 400-ni. Reede keskpäeval oli elektrivooluta 10 008 majapidamist, neist 1135 Jõgevamaal.

Eesti Energia juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne kinnitusel töötavad energeetikud pühadest hoolimata, kuid üksikud majapidamised võivad siiski veel ka uuel aastal elektrivooluta olla.

Jõgevamaale on täiendavaid brigaade saadetud maakondadest, kus olukord on parem. Jõgeva maakonnas tegeleb nüüd klientide abistamisega kokku 20 brigaadi,” selgitas Tõnne.

Ta märkis, et kõigepealt saavad elektrivoolu tagasi need kohad, kus ühe liini taga on mitukümmend majapidamist. “Me töötame süsteemselt,” rääkis ta. Mõnikord on kliendid ka pahandanud, et elektrike auto sõitis küll mööda, aga meile ikkagi elektrivool tagasi ei tulnud.

Tõnne kinnitusel lõhkus jõulu teisel pühal meieni jõudnud torm Patrick palju rohkem elektriliine kui näiteks mullune lumetorm Monika. “Üks hullemaid kohti oli Jõgevamaal Ulvi ja Võtikvere vaheline liin. Sinna oli puid langenud üheteistkümnesse kohta. Meie brigaadid parandasid ühe koha ära, liini pingestades selgus, et rikkeid on rohkem,” rääkis Tõnne.

Alates tormi algusest esmaspäeval on Eesti Energia Jaotusvõrk ja partnerbrigaadid elektrivarustuse taastanud esialgsetel andmetel ligikaudu 127 000 majapidamisele.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus