Orthezi 9. kabeturniiri võitis suurmeister Arno Uutma

 

Orthez OÜ 9. kabeturniiril mängiti traditsiooniliselt kahes grupis: kümme kõrgema reitinguga kabetajat mängis ringsüsteemis peaturniiril, ülejäänud 27 selgitas järjestuse 9 mänguvooruga toimunud põhiturniiril.

Peaturniiril osales kolm Eesti suurmeistrit, neist 100-ruudulise kabe suurmeistrile Urmo Ilvesele oli see üle aastate esimeseks etteasteks 64-ruudulise kabe individuaalturniiril, lisaks veel viis meistrit. Peaturniiri tulemused: 1. Arno Uutma (Jõgeva KK) 14 punktiga 18-st; 2. Argo Unnuk (Järvamaa KK)12; 3. Urmo Ilves (Järvamaa KK) 11; 4. Uno Plakk (Jõgeva KK); 5. Enno Eerma (Jõgeva), mõlemal 10; 6. Kaari Vainonen (Lasnamäe MKK); 7. Arvo Rist (Hiiumaa KK), mõlemal 8; 8.Kaljo Siimer (Jõgeva KK) 7; 9. Heino Int (Into) ja 10. Jefim Titijevski (Into), mõlemal 5 punkti. Võitlusliku turniiri läbis kaotuseta vaid võitja, ühe kaotusega lõpetas Kaari Vainonen, paraku oli ta ka ainus, kes jäi võiduta. Urmo Ilves kaotas Uutmale ja Plakile, Argo Unnuk aga Eermale ja Ilvesele.

Põhiturniiril kogusid nii Algo Laidvee (Tartu) kui Arvo Koppel (Lasnamäe MKK) 14 punkti 18-st, lisakriteeriumid andsid turniirivõidu esimesele. Esikümnesse jõudsid veel Aleksandr Serõn (Into) 13, Timo Tambet (Viljandi) 12, Maldon Haljas (Kunda), parim naiskabetaja Marika Azojan (Jõgeva KK) ja Raimo Karjus (Nõmme KK) 11 ning Jüri Hermann (Jõgeva KK), Jüri Lätt (Tartu) ja Paul Evard (Põltsamaa) 10 punktiga. Naiste esikolmikusse jõudsid veel samuti 10 punkti kogunud Merilii Jalg (Jõgeva KK) ja Aili Visnapuu (Tartu) 9 punktiga.

Täpsem info www.jogevakabeklubi.ee

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus