Orienteerumispäevakud tõid Kuremaa terviseradadele üle saja koolinoore

Üleeile lõppesid Kuremaa terviseradadel Jõgevamaa orienteerumispäevakud, mis viidi tänavu läbi ühel korral Siimustis ja kahel korral Kuremaa terviseradadel ning kus osalesid peamiselt Mustvee ja Põltsamaa koolinoored.

Orienteerumispäevakute avasündmus toimus juba kevadel Siimusti lastead-algkooli juures, ülejäänud kaks korraldati Kuremaal septembris: esimene 12. septembril ning teine üleeile. 

Kuremaal mitmekesisem rada

Võrreldes Siimustiga, oli Kuremaal orienteerumispunktide paigutamine ja raja läbimine oluliselt mitmekesisem, kohati aga vihmase ja jaheda ilma tõttu mõne tubasema eluviisiga noore jaoks pisut ebameeldiv.

Rajameister ja orienteerumispäevakute peakorraldaja Toomas Puss selgitas, et enamik kontrollpunkte jäid siiski radadele, vaid kolm oli paigutatud keerulisematesse kohtadesse. “Üks punkt sai pandud üsna raja lähedusse, kuid seda ümbritses küllaltki tihe padrik ja seetõttu oli seda raske leida,” rääkis rajameister.

Lisaks spordiklubi Visa esindajale Toomas Pussile aitas orienteerumisvõistlusi läbi viia ka Jõgevamaa spordiliit Kalju ja rahaliselt saadi toetust Leader-meetmest. Puss meenutas, et aega orienteerumispäevaku projekti tarvis toetust otsida oli imevähe, kuid projekti ta valmis kirjutas ning selles osas jätkus tal lahkeid sõnu ka Jõgevamaa Koostöökoja töötajatele, kes tal seda vormistada aitasid.

Mustvee noored üllatasid

Kahel septembrikuisel orienteerumispäeval osalesid Põltsamaa ühisgümnaasiumi ja Mustvee vene gümnaasiumi noored, kellest viimased suutsid korraldajaid teisipäeval üsna korralikult üllatada. Arvestatud oli, et kõikide punktide läbimiseks kulub võistkondadel ligikaudu tund, kuid Mustvee vene gümnaasiumi esimene võistkond oli finišis juba pisut enam kui poole tunni pärast, kusjuures nad olid leidnud kõik kontrollpunktid. Mainida tasub sedagi, et nendele koolinoortele pole eesti keel emakeel, punktide asukohakirjeldused olid kaardil aga ainult eesti keeles. <span style=”mso-spacerun: yes”> 

Mustvee vene gümnaasiumi direktor Jaan Rahuküla kinnitas, et eesti keelest aru saamisega pole nende kooli õpilastel raskusi.

Seda, kas orienteerumispäevade sari ka järgmisel aastal korraldatakse, Toomas Puss ütelda ei osanud. “See päevakute korraldamine on väga energia- ja ajamahukas,” nentis ta.  Lisaks projektide kirjutamisele, osalejate otsimisele, raja mahamärkimisele ja selle ülesvõtmisele on Toomas Pussil tarvis teha ka palgatööd ning sageli on tal keeruline vaba päeva leida.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus