Orienteerumishooaeg lõppenud

Laura Suur suutis järjekordselt olla tehniliselt keerukal rajal esikohakonkurentsis. Rajameistri “riugastest” tulid tema kaks rivaali siiski mõnevõrra paremini välja, seega saavutas ta kodusena piirdunud konkurentsis kolmanda koha. Indrek Pärn oli omaealiste B-rajal samuti kolmas, eestlastest koguni teine. Meie põhja- ning lõunanaabrid suutsid kolmveerand tuhande osalejaga võistlusel olla parimad ligi pooltes vanuseklassides.

Lõpule jõudev hooaeg oli SK Visa orienteerujatele läbi aegade kõige saavutusterohkem. Jõgeva Gümnaasiumi abiturient Laura Suur jõudis sügiseks lisaks pingelistele õpingutele ja huvitegevusele Eesti orienteerumiskoondise noortekoondise lävele. Hinnatuim saavutus on neljas koht Eesti meistrivõistlustelt maratondistantsil, lisaks võitis ta äsja Põlvamaa lahtised meistrivõistlused eelnimetatud võistluse võitja ees. Eesti noorte karikasarjas oli Laura lünkliku osaluse kiuste üheksas. Tänavu märgatavalt tõsisema töössesuhtumisega on jõudnud sportlikus arengus uuele tasemele 15-aastane Indrek Pärn. Oma vanuseklassi esimesel paarisaastal B-radadel võisteldes saavutas ta kindla rajatunnetuse võistlustempos, parim tulemus oli arvukas rahvusvahelises konkurentsis Läti GP-l saavutatud kaheksas koht. Järgmisel aastal jätkab Indrek A-radadel. Järjepideval tõusuteel on pühendunult lemmikalaga tegelev 18-aastane Rain Vaikmäe. Kolmandat aastat harjutav 12- aastane Margareth Pilv võitis üksikult võistlustel paljusid tipporienteerujate peredest pärit lapsi, Eesti noorte karikasarjas saavutas ta tubli viienda koha.

Tugevate tulemusteni jõudsid tänavu ka staa?ikad täiskasvanud. Parim neist on 50-aastane Tauno Kure, kes saavutas omaealistest Eesti meistrivõistlustel maratondistantsil kaheksanda ja tavarajal kümnenda koha, Eesti XII Maaspordimängudel neljanda ja mainekal Põlva Koprakarikal teise koha. Janno Kiviku (35 a) vastavad kohad Eesti MV-l olid seitsmes ja üheksas.

Läbi aegade edukaima hooaja tegemisi toetasid Jõgeva valla- ja linnavalitsus ning Läti-sõitu Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Sügavaimad tänud neile! Pidevalt olid sõitudel autojuhtidena abiks lapsevanemad Eda ja Eldur Orupõld ning Raimond Pilv.

Algava pooleaastase võistluspausi järel käivitub tuleval kevadel metsaradade tahenedes uus tegevusring. Lisaks sportlikele treeningutele saavad Jõgevamaa traumaennetusnõukogu poolt koordineeritava kriisiabiõppe “Kaitse end ja aita teist” raames orienteerumisalast algõpet kokkuleppel kõik asjast huvitatud koolid. Ühisema pere tagamiseks on praktilisele väljaõppele kindlasti oodatud ka õpetajad. Karta pole midagi, võita aga… Oma sellekohaseid mõtteid võib avaldada e-posti aadressil visa1@hot.ee, kontakttelefon 5556 8233.

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus