Õppetöökoda võtab ilmet

Kaheks etapiks tuli renoveerimine jagada rahapuudusel: kui Luua Metsanduskoolile enam kui kaks aastat tagasi infrastruktuuri kaasajastamiseks suurem 31 miljonit krooni euroraha eraldati, arvati sellest jätkuvat kolme hoone ? õpilaskodu nr 2, õppetöökoja ja õppehoone renoveerimiseks, jätkus aga vaid õpilaskodu ja poole õppetöökoja jaoks. Põhjuseks mõistagi geomeetrilises progressioonis kasvavad ehitushinnad.

Tööga rahul

Õppetöökoja renoveerimisprojekti koostas AS RTG Projektbüroo ja esimese etapi renoveerimistööde peaettevõtjaks oli AS Jõgeva Ehitus, kelle tegevusega Luua Metsanduskool väga rahule jäi.

?Jõgeva Ehituse jaoks oli see nende senise tegevusaja üks suuremaid töid,? ütles Luua Metsanduskooli Euroopa Liidu struktuurifondide projektijuht Lauri Liivamägi. ?Ehitaja leidmine õnnestuski meil teisel katsel tänu sellele, et ka väiksemad tegijad n-ö löögile lasime. Esimesel pakkumisel osalesid ainult kaks suurt firmat, kes kohal käimata teatava varuga pakkumise tegid ? sellise summa peale, millega nad igal juhul töö tehtud oleksid saanud, aga mis meile vastuvõetav polnud.?

13,8 miljonit krooni maksma läinud esimese renoveerimisetapi käigus sai hoone lisatiiva ning uue katuse ja aknad. Uuendati ka majasisest küttesüsteemi, veevarustus- ja kanalisatsiooni- ning ventilatsioonisüsteemi jne.

Päris valmis, st ka viimistletud on umbes pooled õppetöökojas asuvatest õppeklassidest ning trepikojad, koridorid ja tualettruumid. ?Kohe saab kasutusse võtta nn liivakastiruumi, kus maastikuehituse eriala õpilased oma projektide teostamist harjutavad. Ainult liiv tuleb veel sisse vedada,? ütles Lauri Liivamägi. ?Viimistletud õppeklasside kasutamist takistab see, et neis puudub sisustus. Selle loodame soetada teise etapi rahadest.?

Kõige rohkem on Lauri Liivamäe sõnul õppetöökoja remondi tõttu kannatama pidanud metsamasinaoperaatoriks õppijad, kes on pidanud käima vajalike seadmete kasutamist õppimas kas Palamusel või Voorel, kus selliseid seadmeid omavad ettevõtted olemas.

Pakkumine käimas

Et renoveerimine jätkub, on nüüdseks kindel, sest teise etapi tööde jaoks on 16 miljonit krooni euroraha, millele riik lisab omalt poolt käibemaksu osa, juba eraldatud.

Teise etapi pakkumise dokumendid on projektijuhi sõnul välja võtnud neli firmat: Ervin Ehitus, Eviko Ehitus, Jõgeva Ehitus ja Cobra Grupp. Ümbrikud avatakse 26. veebruaril.

?Jõgeva Ehitus on väga motiveeritud tööd jätkama, aga kes teist etappi ehitama hakkab, selgub siiski veebruari lõpus,? ütles Lauri Liivamägi. ?Märtsi keskel saame ilmselt ehitajaga lepingu sõlmida ning siis läheb peatselt ka ehitamiseks. Ning kuigi 1. septembriks renoveerimistööd ilmselt veel lõppenud pole, saame siinsed õppeklassid õppeaasta algul arvatavasti kasutusse võtta. Välisseinte soojustamine ja profiilplekiga katmine võivad siis ju veel jätkuda.?

Peale renoveerimistööde loodetakse teise etapi rahadest jätkuvat ka klasside sisustamiseks ning mitmesuguste tööpinkide ja seadmete soetamiseks.

?Kui kõigeks raha ei jätku, siis loobume pigem mingist osast mööblist ja seadmetest, ehitustööd tuleb aga kõik ära teha,? ütles Lauri Liivanmägi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus