Õpibuss tuleb Jõgevamaale

Aprillikuu viimasel dekaadil, täpsemalt 23. ja 24. aprillil sõidab Jõgevamaal ringi õpibuss, mis peatub maakonna neljas erinevas paigas. Õpibussi projektijuhi Leonore Riitsalu sõnul liigub buss ringi Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsatsiooni Andras tellimusel.

Tänavu on õpibussi eesmärk sõidutada kaugemalt pärit huvilised kokkulepitud kogunemispaika ja viia nad soovi korral ka koju tagasi. Kui siiani on teavitus- ja karjääripäevad toimunud suuremates linnades, siis nüüd on seatud eesmärgiks jõuda õpibussiga ka väiksematesse asulatesse.

Leonore Riitsalu sõnul tahetakse projekti abil julgustada täiskasvanuid õppima asuma. Õpibussi vahendusel pakutav õppimisvõimalus ei tähenda tasemeõpet või tööalast koolitust, vaid õppida saab muid huvitavaid ja põnevaid oskusi ning omandada nendega seotud teadmisi. Õpibussi ülesandeks on pakkuda niisuguste võimaluste kohta informatsiooni. Kolmapäeval, 23. aprillil sõidutab õpibuss soovijad Põltsamaa vallavalitsuse juurde, 24. aprillil Jõgeva täiskasvanute gümnaasiumi, Kuremaa lossi ning Siimusti raamatukogu juurde. Möödunud nädalal sõitis õpibuss ringi Põlvamaal. Seal jagati muu hulgas ka Tartu Rahvaülikooli infomaterjale, kus oli kirjas väga palju õppimisvõimalusi alates mitut liiki käsitööst kuni arvutiõppe ja tööalaste koolitusteni. Uue võimalusena pakub Tartu Rahvaülikool tugiisiku koolitust.

Hiljuti tuli õpibuss tagasi Saaremaalt, kus teiste seas osalesid projektis sealne täiskasvanute gümnaasium ja ametikool. Leonore Riitsalu lausus, et õpibussiprojekti raames pakutav info on mõeldud kõigile täiskasvanuile,  kes enesetäiendamisest ja uute oskuste omandamisest huvitatud.

Kõik huvilised peaksid endast eelnevalt kontaktisikutele teada andma, et marsruudi koostajad teaksid, kus keegi bussi ootamas on. Tänavu sõidab õpibuss ringi kuues maakonnas: Põlvamaal, Valgamaal, Saaremaal, Jõgevamaal, Läänemaal ja Ida-Virumaal. Ringsõitudega alustati märtsi keskel ning ja need kestavad aprilli lõpuni.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus