Õpetajate päev ? test eelkõige abiturientidele

Kogu päev jäetakse abiturientide õlule, mis on just kui test meie, abiturientide, vastutustundlikkusele ja iseseisvusele. Väike eelproov tulevaseks eluks. Ning kui lõpuklassi õpilased kooli maha põletada ei lase ja muidu tublid on, siis järelikult on õpetajad oma tööga hästi hakkama saanud ? nad on andnud oma panuse meie arendamisse.

Kõik polegi nii lihtne
Õpetajate päeva korraldamine pole aga sugugi nii lihtne, kui esmapilgul paista võib. Kõik tuleb ära organiseerida ja kõige eest tuleb ise vastutada. Samas ei taha ka õpetajaid niisama puhkama lasta. Tuleb ka neile midagi korraldada.

Näiteks Rakke Gümnaasiumis korraldati sel aastal õpetajatele varajane koolipäev. Kui pedagoogid kuulsid, et nad peavad juba enne päiksetõusu kooli tulema, olid nad väga pahased, sest nad olid just lootnud, et õpetajate päevaga kaasneb neil võimalus hommikul kauem magada.

Koolipäev algas kell seitse. Tunniplaanis oli õpetajatel neli tundi, mis kõik nõudsid rikkalikku loometööd. Tuli kirjutada etteütlust, mis sisaldas hulgaliselt võõrsõnu, joonistada kriitidega modelli, laulda ja kehalises kasvatuses oma võimeid näidata.

Tunnid möödusid ääretult lõbusalt ja hästi, kuigi ei saa just öelda, et libaõpilased oleksid tunnikorrast kinni pidanud. Pidevalt helistati telefoniga pinginaabrile, et küsida, mis tegema peab, rüseleti niisama ning tunnitöö kõrvalt leiti aega isegi habeme ajamiseks.

Vaheldus õpilastele ja õpetajatele
Ma kujutan ette, et kui päris-õpilased iga päev tundides sama jubedalt käituksid, siis oleksid küll kõik pedagoogid juba hullumajas.
Õpetajatele koolipäeva korraldamine oli küll lisavaev, kuid see-eest vägagi tänuväärne ja lõbus ettevõtmine ning pärast tunde kätte antud tunnistused tuletavad õpetajatele meid ka tulevikus meelde kui üht erilist klassi, kes viitsis nii vara hommikul nendega tegelda.

Ka tunnid päris-õpilastega kulgesid hästi, kuid enamik libaõpetajatest ütlesid päeva lõpus, et ühe päeva peab vastu, kuid seda tööd püsivalt teha ei tahaks ? liiga närvesööv.

Õpetamisega hakkama saamine muidugi ei tähenda veel seda, et oleksime täisväärtuslikud lõpetajad. Õppetöö saab ju meil alles kevadel, eksamite eel õige hoo sisse ja selle ajani peavad meie armsad pedagoogid meiega sellist vaeva nägema, nagu meie nendega selle ühe päeva jooksul nägime.
Õpetajate päev on puhkus õpetajatele, vaheldus õpilastele ja ka hea võimalus näha õpetajaid koolipingis ja õppida neid tundma kui isiksusi. 

Mariliis Ojamäe,
Rakke Gümnaasiumi abiturient

blog comments powered by Disqus