Nii võisid korraldajad Maarja koolist naljaga pooleks nentida, et seekord tuli Anna Voldemarile külla, sest Pala kool kannab Anna Haava, Maarja kool aga Johannes Voldemar Veski nime.
Näitemängupäeva juht, peamine hindaja ja näpunäidete jagaja õpetajatele-näitlejatele oli Mati Tikk.
?Pala õpetajad olid nii asjalikud kui vaimukad. Nende lavalugu “Sünnipäevapidu” oli leidlikult üles ehitatud tuntud lastelaulule Mutionust, kes endale lahkelt külalisi kutsus. Üllatuskülalistena ilmusid aga peole ka Punamütsike, Hunt, Teadlane ja veel mõned tegelased. Lustaka loo moraal oli loodusesäästmise vajalikkuses ja looduse teadusliku uurimise tähtsuses,” rääkis Maarja kooli huvijuht Merle Haossar.
Maarja õpetajate etendus kandis pealkirja “Sõit Tallinna”, idee Oskar Lutsu följetonist “Viis väikest pakikest”.
Auhindu jagati mõlema kooli parematele näitlejatele. Palalt tunnistati ehedamateks rollitäitjateks Mutionu (Marve Juursalu), Orav (Rutt Pirk), Teadlane (Malle Weinrauch) ja Punamütsike (Inna Lamp). Meesnäitleja eripreemia pälvis Kalev Karu, kes mängis Hunti! Maarja omadest said auhinna Kirjanikuhärra (Karin Reino) Rätsepmeister (Marje Koorits) ja härra Prunt (Ruta Margna).
Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna peaspetsialist Tiit Ustav oli vaimustatud, et õpetajad oma koormuse juures veel isetegevuseks aega ja energiat leiavad, Tabivere vallavanem Aare Aunap soovitas aga nii andekatel truppidel järgmisel kevadel kindlasti maakonna näitemängupidustustel kaasa lüüa.
Möödunud aastal Pala koolis peetud õpetajate näitemängupäeval tuldi mõttele, et see võiks igal aastal erinevas koolis toimuda, et õpetajad ka nende maakonna koolidega, kuhu muidu ehk asja pole, tuttavaks saaksid.
Järgmisel aastal peetakse näitemängupäev Saduküla Põhikoolis.
KAIE NÕLVAK