Õpetajad saavad omavahel kokkuleppele

Kehalise kasvatuse õpetajad saaksid omavahel kokku leppida ja mina küll ei näe selles nii suuri ja ületamatuid probleeme. Tuleb leida lahendus ja usun, et variante peaks olema päris palju. Gümnaasium on käinud meie staadionil oma tunde tegemas ja mingeid probleeme pole olnud.

Kevadel ja sügisel, kui ilm vähegi lubab, toimuvad meie kehalise kasvatuse tunnid väljas. Lisaks staadionile kasutame ka kahe kooli vahelist parki.

Kahes Jõgeva gümnaasiumis on kokku ligikaudu 1700 õpilast. Täismõõtmetega staadion leiab kindlasti kogu aeg kasutamist, ma ei tahaks uskuda, et see tühjaks jääb.

Näiteks praegu harjutavad Jõgeva Ühisgümnaasiumi staadionil spordiklubid Noorus 96 ja Tähe, samuti kergejõustikuklubi Harta.

Uuel täismõõtmetega staadionil saab olema uus inventar, väliskorvpalliväljak, korraliku kattega jooksurajad. Kui sinna tuleb 8 rajaga neljasajameetrine ring, siis võiks sellel staadionil korraldada mistahes rahvusvahelisi võistlusi.

Praegu pole Jõgevamaal ühtegi taolist staadioni, kus saaks korraldada kompleksselt võistlusi. Peame osa alasid tegema Laiusel, osa Luual, osa ühisgümnaasiumi staadionil. Üks korralik staadion tähendaks, et Jõgevamaa lapsed saaksid võistelda kodus, praegu peetakse TV 10 olümpiastarti Saaremaal, Hiiumaal. Ma ei näe põhjust, miks võistlused ei võiks olla Kesk-Eestis. Staadione on mujalgi, siin tekib omavaheline konkurents, kes need võistlused endale saab. Võistluste Jõgevale meelitamiseks tuleb tõsist tööd teha.

Samuti võiksid lähivaldade treenerid tulla oma lastega uuele staadionile treenima. Uskuge, staadioni tullakse kasutama ka väljastpoolt Jõgevat.


RAINER VÕSASTE, Jõgeva Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

blog comments powered by Disqus