Ootamatult suur osalus näitas viimset tahet

Pühapäeva õhtul lõppes rahvaküsitlus Torma ümbruskonna külades, kus selgitati välja, kas ühineda Mustvee vallaga või jätkaga Jõgeva valla koosseisus. Ja nii nagu Jõgeva vallajuhid ammu ennustasid, oli vastus kindel: ülekaalukalt tahetakse jätkata Jõgeva vallas. Perspektiivi nähakse ikka Jõgeva poolel.


Ilmselt ei osanud nii suurt valimisaktiivsust näha ka kõige suurem optimist. Ent ometigi sättis end valimiskasti äärde kas elektrooniliselt või teenuskeskuses 44 protsenti valijatest. See tähendas, et kõigile läks ka päriselt korda, kuidas oma elu jätkata. Ja otsused ei sündinud mitte viimasel hetkel, vaid olid suurema vaagimise ja kaalumise tulemus.

Rahvas on oma sõna öelnud, viimase pitseri surub Torma külade protsessi Jõgeva vallavolikogu, kellel ilmselt ei jää otsustada muud, kui kinnitada inimeste lõplik tahe. Pikk, üle aasta kestnud protsess, hakkab viimaks lõpule triivima, vajudes lõpuks ajalukku.

Mida sellest kõigest õppida? Võib-olla seda, et haldusreformi lained pole siiani vaibunud ning nii mõnigi rusikas taskus võiks nüüd krambist vabaneda ja lasta asjadel settida. Olgugi et haldusreform ei olnud kõigile meeltmööda, ei õnnestu protsessi tagasi keerata ja ehk ongi nii parem. Rusikas taskus ja tüli ei aita kedagi edasi, nüüd saab rahus proovida ühisosa leida ja siis edasi minna. Pärast kaklust enam rusikatega ei vehita.

blog comments powered by Disqus