Öösuusatamine Mustvees tõotab kujuneda mõnusaks talvepeoks

Laupäeva õhtutundidel algusega kell 18 Mustvees toimuvale öösuusatamisele oodatakse kõiki spordiharrastajaid ja rohkesti kaasaelajaid. Sportimisele on boonuseks põnev kultuuriprogramm.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul mõlkus mõte sellise spordiürituse korraldamiseks peas juba ammu. “Esimesena käis idee välja Janek Romanovitš. Kui meie koostööpartnerid MTÜ-st Lohusuu Lodi aga härjal sarvist haarasid, siis leidsime, et nüüd teeme ära.”

Tema sõnul on soov korraldada öösuusatamine vähemalt ühe kilomeetri pikkusel valgustatud rajal mille võib läbi sõita vastavalt oma võimetele, kas või kümme korda. “Võistlust kui sellist ei toimu. Üritus viiakse läbi mõnusa talvise rahvapeona. On võimalik suusatada, uisutada, kõndida rada läbi, ikka vastavalt oma võimetele ja soovile. Tulla lihtsalt pere või sõpradega lustima ja talvemõnusid nautima. Võistlusmoment aga päriselt ei puudu – autasustatud saavad vahvaim suusakostüüm, tublim sportiv pere ja noorim ning vanim osaleja.”

Zalekešina sõnul saavad osalejad hea muusika saatel jääl sportlikult lustida. “Tubli spordiedendaja, treener Maiu Veltbach, kannab hoolt, et pealtvaatajatel külm ei hakkaks. Õhtut juhivad lõbusad trollid ja saame nautida Peeter Jõgioja trummi- ja tulešõud. Ürituse lõpetab ilutulestik. Külma vastu aitavad ka soojad joogid ja kuum Peipsi kalast keedetud uhhaa. Avatud on Mustvee Rannakohvik ning saab jalutada meie kaunilt valgustatud romantilisel promenaadil,” lisas ta.

“Tahan öelda, et üritus toimub iga ilmaga, Peipsi jää kannab ka vaatamata plusskraadidele, mida lubatakse. Iseasi, kas suusatada saab. Aga põhjust perega välja tulla pakub meie üritus ikkagi,” teatas Mustvee kultuurijuht Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus