Ööpäevaga lisandus 46 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1574 COVID-19 viiruse testi, millest ligi kolm protsenti ehk 46 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 29 456 testi, nendest 1304 ehk neli protsenti on osutunud positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (25) ja Harjumaal (12). Ida-Virumaal lisandus 5, Võrumaal 2 ja Pärnumaal 1 juhtum. Ühe nakatunu puhul ei ole rahvastikuregistris maakonna tunnust antud.

  1. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 146 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 93 inimest. Viimase ööpäeva jooksul uutest COVID-19 tõttu surnud inimestest ei teatatud, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 24 inimest.

Sel nädalal uuendas terviseamet testimise strateegiat: alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest. Haigestumise korral tuleb pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning vajadusel suunab testimisele. Selle eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis, mis võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Tänase seisuga on enim nakatunuid on jätkuvalt vanusegrupis 55–59 (11%), järgnevad 45–49 ja 50–54 kumbki 10%. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitas, et tervishoiuteenuse osutajatel (sealhulgas laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK Vaata ka videot, mida tuleb silmas pidada kriisi ajal vanemaid külastades: https://www.youtube.com/watch?v=WoMDMoF3F2s.

blog comments powered by Disqus