Ööpäevaga lisandus 451 positiivset testi, Jõgevamaale kaks

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5402 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 451 ehk 8,3% testide koguarvust.
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 212 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 160 on Tallinnas.
Ida-Virumaale lisandus 131 ning Tartumaale 41 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Viljandi- ja Pärnumaale lisandus 10 uut positiivset testitulemust, Lääne-Virumaale lisandus kaheksa uut nakatunut, Saaremaale seitse ning Läänemaale kuus. Võrumaale lisandus viis uut nakatunut, Põlvamaale neli ning Hiiu-, Järva-, Rapla- ja Valgamaale lisandus kolm uut nakatunut. Jõgevamaale lisandus kaks uut nakatunut. Kolme positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 358,17 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 6,6%.
Terviseameti jälgimisel on ligi 28 400 inimest
Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 15 600 inimest, kellest 2321 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 22 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, töökoha koldeid on kokku üheksa ja tutvusringkonna koldeid on kokku viis. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.
Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6000 inimese, kellest nakatunud on 1200.
Ida regiooni tööpiirkonnas on 24 aktiivset kollet. Kõige suurem on Viru Vangla kolle 250 inimesega. Koolikoldeid on neli: Kohtla-Järvel kolm ja Jõhvis üks. Lasteaia koldeid on kaks: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on 10 – kaks Sillamäel, viis Narvas, üks Jõhvis, üks Tapal ja üks nn Lääne-Virumaa kolle. Narva jäähoki koldes on 76 inimest. Tervishoiuasutuste koldeid on kaks – Kohtla-Järvel ja Narvas. Sillamäel on üks huvitegevuse kolle, Toila vallas tutvuskonna kolle ja Lüganuse vallas perekolle. Kohtla-Järvel on hoolekandeasutuse kolle.
Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5500 inimest, kellest 716 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 20 aktiivset kollet. Hoolekandeasutuste koldeid on kokku kolm, töökohakoldeid on viis, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on kaheksa. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega ning üks on perekondlik kolle.
Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1300 inimest, kellest 178 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet ‒ üks koolikolle ja üks töökoha kolle.
Haiglaravi vajab 218 inimest
3. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 218 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 12 patsienti. Koju saadeti 14 inimest ja neli inimest viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 31.
Ööpäeva jooksul suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene: 89-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 123 koroonaviirusega nakatunud inimest.
Tänaseks on haiglates lõpetatud 828 COVID-19 haigusjuhtumit 810 inimesega. 3. detsembri seisuga on tervenenud 7713 inimest. Neist 5850 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1863 inimese (24,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.
Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.
Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.
Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 220 466 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1025 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 469.
COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.
Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.
Pingutame, et saaksime veeta jõulud lähedastega koos. Jõulud ei peaks olema üksildased, vaid koos endale kallite inimestega. Selleks hoidume suurematest pidustustest ja peame kinni kõigist riigis kehtestatud piirangutest.
Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.
Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) ‒ nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.
Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.
Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti Facebooki-lehelt.
Alates 2. detsembrist saab iga päev perearstide nõuandeliinilt testimisele saatekirju
Alates eilsest saavad kõik inimesed, kellel ei õnnestu argipäevadel oma perearsti tabada, pöörduda saatekirja saamiseks 1220 poole. Nõuandeliin töötab iga päev kell 8.00‒22.00.

blog comments powered by Disqus