Ööpäevaga lisandus 301 positiivset testi, Jõgevamaale kaks

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4591 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 301 ehk 6,6% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 163 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 132 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 44, Pärnumaale 27 ning Tartumaale 25 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Raplamaale lisandus 11 ja Järvamaale kuus uut positiivset testi tulemust ning Hiiumaale viis. Võrumaale lisandus neli uut nakatunut, Põlva- ja Valgamaale kolm ning Jõgeva-, Viljandi- ja Saaremaale kaks uut nakatunut. Neljal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 465,77 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,8%.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 200 inimese.

  1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 313 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 19 patsienti. Koju saadeti 21 inimest, kuus inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, viis inimest viidi üle teise haiglasse ning üks inimene tunnistati valepositiivseks. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 47.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest ‒ 82-aastane naine, 72-aastane mees ja 82-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 157 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. detsembri seisuga on tervenenud 11 218 inimest. Neist 8519 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2699 inimese (24,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 553 200 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 18 682 (3,4% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 227 282 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1444 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 484.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ning sel lehel võimalik saatekirja olemasolul broneerida endale aeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult ‒ tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist ‒ selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadele, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis. Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata. Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus ja https://www.facebook.com/terviseamet.

blog comments powered by Disqus