Ööpäevaga lisandunud 331 positiivsest testist tuli kaheksa Jõgevamaale

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3985 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 331 ehk 8,3% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 188 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 152 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 62 ning Tartumaale 19 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Võrumaale lisandus 17 uut positiivset testi tulemust ja Pärnumaale 11. Jõgevamaale lisandus kaheksa uut nakatunut, Raplamaale viis ning Saaremaale kolm uut nakatunut. Järva-, Põlva-, Valga- ja Viljandimaale lisandus kaks uut nakatunut. Lääne-Virumaale lisandus üks uus nakatunu. Üheksal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 457,72 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,7%.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 200 inimese

  1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 303 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 17 patsienti. Koju saadeti kolm inimest, üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning üks inimene viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 26.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest ‒ 65-aastane mees, 74-aastane mees, 76-aastane naine, 85-aastane mees ja 87-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 154 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 996 COVID-19 haigusjuhtumit 975 inimesega.

  1. detsembri seisuga on tervenenud 10 752 inimest. Neist 8125 inimese (75,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2627 inimese (24,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 226 960 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1426 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 481.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist ‒ selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus ja https://www.facebook.com/terviseamet.

blog comments powered by Disqus