Ööl vastu pühapäeva liiguvad kõikjal nõiad

Täna õhtul kell 21.30 kogunevad Jõgeva kultuurikeskuse parki nõiutud kujud, kelleks on maskeeritud tuntud inimesed. Kujusid saab vaadata pool tundi ning kirja panna, kes on kes. Kes kõik kujud ära tunnevad, saavad auhinnad.

Kultuurikeskuse laval esineb aga nõidade bänd, kelle saatel pidutseda, mängida ja tantsida saab. Peole oodatakse suuri ja väikeseid nõidu, ehk teisisõnu, kohale peaks minema kostümeeritult. Andekamatele on välja pandud auhinnad, välja antakse ka perepreemia.

Põltsamaal oodatakse rahvast volbripeole lossihoovi, seal algab üritus kell 19. Mustvee kultuurikeskuses on volbriöö disko, rahvast oodatakse tantsima kella üheksast õhtul.

Adaveres on aga täna “Mõisa perepäev”, kus terve päeva jooksul jagub tegevust nii suurtele kui väikestele. Päev algab hommikul matkaga ja lõpeb lõkkeõhtuga.

Tartumaal Alatskivil on volbriõhtul üritused, mis ehk Jõgevamaa Peipsi äärsete valdade elanikelegi huvi pakuvad. Kell kaheksa õhtul algaval volbriööl saab teha vigursõitu, osaleda ennustusvõistlusel ja võistelda luuahüpetes. Valitakse ka maikrahv ja krahvinna ning kavas on papakoilaskmine.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus