Öökülm näpistas Jõgeval kartulipealseid, kõrvitsaid, daaliaid

Ilmajaama andmetel langes õhutemperatuur 7. juuni öösel Jõgeval ja lähiümbruses -0,5 ja kahe sentimeetri kõrgusel taimedeta mulla kohal -3,4 kraadini.


Meteoväljaku kõrval aiamaal oli mulla pinnal -1,5 °C ja rohu kohal -6,6 °C.

Meteoväljaku lähedal asuval aiamaal võttis külm kartulipealsed mustaks, kahjustas kõrvitsaid ja aeduba.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi agrometeoroloog Laine Keppart ütles, et pilt oli väga kurb, sest varane kartul oli juba päris ilus ja suur. “Külm võttis ära ka kattelooriga kaetud aedoa, rääkimata katmata jäänud kabatšokist. Külma kahjustusi oli näha ka istustatud daaliate ja tageteste taimedel,” lisas ta.

Kepparti kinnitusel esines külmakahjustusi ka Eesti Taimekasvatuse Instituudi kartuli katsepõllul. Samuti on temani jõudnud info, et põldudel on näha külmakahjustusi ka tatra lehetedel. Sarnastest külmakahjustustest on taimekasvatuse instituuti teatatud ka Rapla lähedalt Kuusikult.

Reede öösel vähenes madalrõhkkonna mõju ja saju võimalus oli vaid üksikutes kohtades. Loode- ja läänetuul nõrgenes ning selgineva taeva all langes temperatuur õhus 2..7, maapinnal lubas ilmajaam taas nulli lähedast temperatuuri. 10. juunil oli Jõgeval õhus +1,7 °C, maapinna lähedal mullal -0,2 °C ja rohul -2,3 °C. Tuleva nädala algul ehk esmaspäeval ja teisipäeval on kõrgrõhkkonnal veidi suurem mõju ja märkimisväärselt vihma ei lisandu. Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarest idakaarde. Õhutemperatuur on öösel 5..10,  maapinnal pole välistatud langus 0°C ümbrusse.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus