Oodatakse kandidaate huumoripreemia väljaandmiseks

Palamuse vallavalitsus ootab ettepanekuid, kes võiks tänavu kevadel saada Oskar Lutsu huumoripreemia stipendiumi, 10. veebruarini. Ettepaneku võib esitada paberkandjal või e-posti teel ja palutakse ka põhjendada, miks just esitatud kandidaat võiks  tänavu preemia saada.

Oskar Lutsu huumoripreemia stipendiumi eesmärgiks on ergutada ja avaldada Palamuse rahva poolehoidu ning toetust eeskätt kirjutavatele humoristidele. Stipendium antakse üldjuhul igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul on suutnud teistest enam rahvast naerutada. Eelistatud on kirjasõnas avaldatud naljalugude autor.

Oskar Lutsu huumoripreemiat antakse Palamusel välja alates 1987. aastast, algust tegi sellega kunagine “Kevade” kolhoos. Esimene huumoripreemia laureaat kuulutati välja Oskar Lutsu 100. sünniaastapäeva pidustustel 1987. aasta 5. jaanuaril. Aastatel 1991-1992 tekkis huumoripreemia väljaandmisel väike paus, kuid seejärel otsustati Palamuse muuseumi algatusel ja vallavalitsuse toel traditsiooni jätkata. Alates 2008. aastast korraldab huumoripreemia väljaandmist MTÜ Sokuturi ja seda määratakse stipendiumina.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus