Oodatakse kandidaate Eesti vabatahtlike tunnustamisele

Järgmise teisipäevani saab esitada kandidaate aasta lõpus toimuvale vabatahtlike tunnustamisele. Ürituse eesmärgiks on avaldada austust neile, kes on vabatahtliku tööga aidanud kaasa Eesti ühiskonna arengule.
Eesti vabatahtlike tunnustamisüritusele pandi alus 2005. aastal ja sellega tänatakse inimesi, kes on aidanud teisi või teinud midagi ühiskonna heaks. Oluline on, et kandidaat on tegutsenud oma vabast tahtest ja tasuta, väljaspool oma lähemat sõprade ja sugulaste ringi. Tunnustamise patrooniks on Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves. 10. detsembril leiab aset pidulik tänuüritus, millega tõstetakse esile 50 eeskuju andva vabatahtliku tegevus. Kandidaate tunnustamisele saavad esitada nii eraisikud, ühendused, riigi ja kohalike omavalitsuste asutused kui ka ettevõtted järgmise teisipäeva, 31. oktoobrini.
Tunnustamisürituse korraldajad on Avatud Eesti Fondi Balti-Ameerika Partnerlusprogramm ning Tartu Vabatahtlike Keskus koostöös mitmete partnerorganisatsioonidega. Vabatahtlike tunnustamist toetab Siseministeerium. Lisainfo ning vorm kandidaadi esitamiseks on veebilehel www.vabatahtlikud.ee.
Eelmisel aastal tunnustati aasta vabatahtlikuna Jõgevamaalt näiteks Kaupo Ilmetit, kes on Elistvere loomapargi idee autor ja realiseerija, üks Vooremaa loodusradade idee autoritest, loodusõppe korraldaja, seltside tegevuse arendaja, pärandkultuuri kandja, üks miljoni puu istutamise idee autoritest, õueõppe propageerija.
Liisa Past,
Avatud Eesti Fondi meediajuht

blog comments powered by Disqus