Õnnetused, mis karjuvad tulles

Päästeamet kontrollib sellel nädalal taas kortermajade tuleohutust. Olgugi, et on korralikke korteriühistuid, ei pääse meepotis tõrvatilkadeta. Hoolimata päästeameti pidevast selgitustööst, hoitakse koridoridesse endiselt vana mööblit, lapsevankreid, jalanõusid ja muud kraami, mis takistab ohuolukorras nii majaelanike väljapääsu kui appi tõttavate päästjate sisenemist. Lisaks tõi päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtivinspektor välja fakti, et kui tavaliselt on keldri- ja trepikojauksed eraldi, siis on nii mõnigi korteriühistu mugavuse nimel trepikoja nii ümber ehitanud, et sealt pääseb otse keldrisse.

Siinkohal tasub meeles pidada, et kui sellised ehitustööd pole kooskõlastatud päästeameti või vallaga, on pahandused kerged tulema, sest need uksed peavad olema suitsu- tule- ja kuumuskindlad ning samuti väljastpoolt kergesti avatavad.

Samuti paneb juhtivinspektor südamele, et tuleohutus on iga korteri asi. Elatakse ju ühes majas ning kui ühel naabril on ukse taga mööblit, lillepotte ja kingi, siis ohuolukorras maksab see karmilt kätte kõigile teistele. Kergem on tellida ühiselt suurem prügikonteiner, kuhu kõik vanad mööbliesemed, remondist  üle jäänud ehitusmaterjalid ja muu ebavajalik sisse visata ning ära viia lasta.

Korraldasime ju just talgud looduses, tehkem siis puhtaks ka koridorid, uksetagused ja keldrid – nii on ohuolukorras kõigil kergem ja hoiame karjuvad õnnetused eemal oma kõige tähtsamast kohast, kodust.

blog comments powered by Disqus