Õnnetus oma ukse all paneb liigutama

Kui veebruari alguses Tartus Mööblimaja varikatus lume raskusele järele andis, reageeriti juhtunule kriitiliselt ja parastavalt. Veebikommentaatorid arvustasid läbimõtlematult kiiresti valmis ehitatud hoone omanikke ja masuaja ehitajate lohakust.

Ka paar nädalat tagasi Väike-Maarjas lume tõttu kokku vajunud kaarhall ei pannud inimesi liigutama. Ehitised ägasid endiselt raske lumekoorma all.

Pühapäeval, kui Jõgeval Ehitusgamma poe  katusekonstruktsioon enam lume raskusele vastu ei pidanud ja sisse vajus, jooksid paljud õnnetut objekti nähes poodi lumelabidate järele ja oma katustelt lund rookima. Terve lõppeva nädala on Jõgeval mitmete ettevõtete katustel varavalgest hilisõhtuni kibe töö käinud. Lund loobitakse maha tonnide viisi. Ka eramajade katustelt on nädala jooksul lumemütse olulisel hulgal kahandatud.

Vanasõna ütleb, et parem hilja kui mitte kunagi, kuid juba kuu alguses oli ohu märke näha üle terve vabariigi. Parastamise ja näpuga näitamise asemel oleks pidanud kohe teiste vigadest   õppima ja lume likvideerimisega juba mitu nädalat tagasi algust tegema.

Valusad õppetunnid on paraku kõige tõhusamad. Tänavune lumeuputus on rahvast karastanud ja andnud teadmise, et parem on karta kui kahetseda.

27. veebruar 2010

blog comments powered by Disqus