Õnnelik õnnetus Eskus

Kolmapäeval kell 12.10 teatati päästeametile, et Põltsamaa vallas asuv Esku koolihoone põleb. Päästjad reageerisid  suurte jõududega ja väga operatiivselt, sest tegemist oli kolmanda astme väljakutsega.

Esku-Kamari kooli direktori Kaire Kampuse sõnul oli ta ise sel hetkel just Esku koolimajas, kui õnnetus juhtus. Direktori sõnul läks ta ainult korraks oma kabinetist välja ja oli ära olnud umbes kolm minutit, kui teda tuli otsima kooli juhiabi Vive Müür, kes ütles, et direktori kabinetist tuleb musta suitsu. Tegelikult ei olnud suitsu põhjustaja siiski selles kabinetis, vaid selle kõrval asuvas tualettruumis, kus asus elektriline kätekuivatusmasin, mis oli teadmata põhjusel kuumenema hakanud.

Tegelikult pääseb direktori kabinetti ja sellesse tualettruumi samast koridoriuksest ja seda ei kasuta õpilased. Direktori sõnul kätekuivatusmasin ei põlenud, vaid sulas ülekuumenemise tõttu. Elektriku sõnul ei olnud rikke põhjus mitte masinat vooluvõrguga ühendavas juhtmes, vaid masina mootoris. Direktori sõnul nad seda kätekuivatusmasinat ei kasutanud.

Kaire Kampuse sõnul andis ta kõigepealt õpetajatele korralduse asuda lapsi koolimajast evakueerima ning helistas kohe ka päästeteenistusele. Kaire Kampuse sõnul inimene ju taolises olukorras kella ei vaata, kuid päästjad olid väga kiiresti kohal. Sellegipoolest oli päästjate kohale jõudes elekter majast välja lülitatud ning lapsed koolihoonest evakueeritud. Kõige suurem probleem päästjate jaoks oli, et nad ei saanud alguses aru, kust täpsemalt suitsu tuleb. Pärast seda, kui suitsukoldesse oli vett lastud, sai ka suitsu põhjustaja selgeks. Direktori kinnitusel said koolitunnid enamasti läbi viidud, aga pikapäevarühma lapsed saadeti bussi peale, sest koolimaja oli vingu täis. Vingulõhna oli Esku koolimajas tunda veel ka pärastlõunal.

Kaire Kampus lausus, et tema kabinet on praeguseks tühjaks kolitud, et seal remondi ära saaks teha. Kabineti rikkus sinna tualettruumi ukse vahelt sisse pääsenud suits.

Tegelikult viibib üheaegselt ka Põltsamaa valla Lustivere põhikooli juhtiv Kaire Kampus Eskus ainult paaril päeval nädalas. Tagantjärele võib koolijuhi sõnul olla õnnelik selle üle, et kõik juhtus päevasel ajal ja et õnnetus suuremat kahju ei põhjustanud.

Ka kindlustuse esindaja käis juba kohal ja koostöö on samuti käimas. Kaire Kapmus kinnitas, et õppetöö jätkub koolis tavapärases rütmis.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus