On, mida oodata

Uus aasta toob loomulikult kaasa uuendusi ja uudiseid pea igas valdkonnas. Üks suurepärane uudis on see, et peagi avab uksed Jõgeva tervisekeskus. Küll esialgsete plaanide kohaselt pisut väiksema pinnaga, kuid sisu on tänapäevane ja uhiuus. Kiitust väärt on ka ehitaja kiire tegutsemine, hoone planeeritud avamine tuleb kindlasti varem kui aprillis.
Küllap klient otsustab, kas on parem kui varem. Kõik uus vajab aega, et omaseks saada. Varasemast oluliselt parem on parkimiskorraldus. Üle 70 parkimiskoha ja korralik parkla senise kitsa ja aukliku parkimisala asemel. Ja parkla pole teps mitte vähetähtis. Tervisekeskuse asukoht on hea – galeriiga ollakse ühenduses haigla korpusega ja teisel poole jäävad Virtuse terviserajad. Ehitati nii, et võimalikult paljud puud alles jääksid ja säiliks ilus looduskeskkond.
Muutuste aeg ootab ees ka polikliiniku maja rentnikke. Hoone lammutatakse selle aasta teises pooles ja seega on rentnikel vaja leida uued kohad, kus oma tegevust jätkata. Kuna haiglahoones on vabu ruume, siis ilmselt leiavad ka need kasutust. Üks võimalik variant on üle tee asuv Piiri tänava koolimaja. Tegelikult on hea, et ka see hoone leiab rohkem kasutamist ja tühjaks ei jää. Hea näide on Jõgeva kunstikool, kes mullu kevadest on seal uutes ruumides end kenasti sisse elanud.
Muutuste aega ei tasu peljata. Kõik laabub omal ajal. Mõni asi läheb paremaks, mõni võib-olla keerulisemaks või tülikamaks, kuid suurt pilti vaadates oleme ikkagi lootusrikkad.

blog comments powered by Disqus