Omedus peeti külapäeva

Möödunud laupäeval toimunud Omedu külapäeval räägiti selle paiga minevikust, tänasest käekäigust ja tulevikustki. Elati kaasa kultuuriprogrammile ja kuulati nõuandeid turvaliseks käitumiseks veekogul.


Sündmuse sissejuhatuseks tegi Omedu külaseltsi eestvedaja Leida Jõgi kokkuvõtte seni toimunud seitsmest külapäevast. Koosolijate poole pöördus EELK Kodavere Mihkli koguduse õpetaja Raigo Ojamets. Omavalitsuselt tervitusi toonud Kasepää vallavanem Jüri Vooder teatas ka kavatsusest puhastada rannik Omedu külaplatsil kõrkjatest, et avaneks kaunis vaade Peipsi järvele. Tänane pärnumaalane Jaan Kalme, kelle juured Omedus, rääkis Omedu külast kui ühest Kodavere kihelkonna paigast. Ta tõi välja, et rahvapärimuse põhjal olnud omal ajal ühes Omedu taluperes sagedaseks külaliseks kirjanik ja luuletaja Juhan Liiv. “Fakt vajab veel kontrollimist teadlaste või kodu-uurijate poolt. Aga miks ei võinud nii olla. Omedu on Liivi kodukohale Alatskivile ju lähedal,” märkis külaseltsi juhatuse liige Hele Ellermaa.

Mustvee kordoni töötajad jagasid kokkutulnuile juhiseid ja nõuandeid ohutuks käitumiseks veekogudel. “Paljudele on teema tuttav, kuid turvalisusega seonduvat tasub alati üle korrata. Pealegi on Omedusse kolinud uusi elanikke, kellele vastavate tarkuste omandamine iseäraniks vajalik,” ütles Hele Ellermaa.

Külapäeva kultuuriprogrammi siusustasid päevajuht Kaarel Tuvike humorislike lugudega ja Ranna memmede tantsurühm Eha Veskimetsa juhendamisel.

Ema ja tütar Merje ja Kristi Talistu korraldasid lastealal osavusmängu, kus oli oluline roll männikäbil ja paberist meisterdatud kalal. Talistute pereisa Mait oli aga üks meestest, kes külapäevaks koduõlut pruulis. Suitsukaladega kostitas kokkutulnuid ettevõtja Mihhail Guz ja kehakinnitust olid kaasa toonud ka mitmed Omedu perenaised.

Üllatajaks oli Kasepää vallavalitsuse meistrimees Hillar Hiir, kes oma hobusega soovijatele kaarikusõitu tegi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus