Omedus avati renoveeritud külamaja

 Maja taasavamise peol oli põhjust kõige enam tänada Jõgevamaalt pärit parlamendisaadikut Villu Reiljanit ja Kasepää vallavalitsust. “Üritasime juba ammu erinevatest kohtadest raha taotleda, aga ikka ei läinud õnneks. Kui Villu Reiljan siin rahvaga kohtumas käis, kurtsime oma muret ka talle. Tema abiga eraldatigi riigireservist 250 tuhat krooni. Vald kuulutas välja vähempakkumise ehitaja leidmiseks. Ühe Raplamaa firma noored tegid suvel remondi ära,? selgitas asjade käiku Omedu külaseltsi eestvedaja Leida Jõgi.

Omaaegne koolimaja, mille ehitamisest tuleval aastal möödub 110 aastat, näeb nüüd juba kaugelt päris rõõmus välja ja paistab nagu uus. Kõige olulisem on see, et aknad peavad tuult ja katus ei saja enam läbi. See hoone on ajast aega olnud ümbruskonna rahva elus tähtis. Kuni 1963. aastani tegutses majas kool, pärast seda on siin näidatud kino ja saanud teoks mitmeid ettevõtmisi. Viimasel ajal on maja olnud külaseltsi kokkusaamise kohaks.

Kord kuus on käinud jumalateenistusi pidamas Kodavere kirikuõpetaja Raigo Ojamets, kes oli kohal ka taasavamisel ning õnnistas maja sisse. “Vähemalt korra kuu jooksul oleme püüdnud külaseltsi inimestega ikka kokku tulla, siis peame ka sünnipäevad ära ja tähistame muid tähtpäevi. Enamikus on eakam rahvas ja ega eriti mujal koos käia ei olegi,” ütles Leida Jõgi.

Suvel on tavaliselt noori inimesi rohkem. Siis on põhjust maja juures külaplatsil ka suvepidusid korraldada. Külaseltsi eestvedamisel on peetud ka külapäevi, kuhu tulevad nii praegused kui ka endised külaelanikud, enamasti kokku paarisaja inimese ümber.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus