Omavalitsuste volikogude liikmed õppisid otsustamistarkust

Teisipäeval Jõgeval peetud linna- ja vallavolikogude liikmetele mõeldud koolituse “Targad otsustajad” viisid läbi jurist Malle Erend ja Audru vallavanem Siim Suursild, kes mõlemad on ka Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži lektorid. Möödunud nädalal koolitasid nad samal teemal Põltsamaa piirkonna omavalitsuste saadikuid.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori kohusetäitja Riina Kull märkis, et koolitus “Targad otsustajad” on mõeldud ennekõike esimest korda volikogudesse valitutele, kuid nii Jõgeval kui Põltsamaal osales õppepäevadel ka juba varasemate kogemustega saadikuid.

“Jõgeval omandas teadmisi 53 ja Põltsamaal 21 inimest. Seega oli huvi suurem, kui algul prognoosisime. Omavalitsusliit võttis pakkumise koolituse korraldamiseks kuuekümnele inimesele,” lausus Kull.

“Kuuest akadeemilisest tunnist koosneva koolituse “Targad otsustajad” eesmärk on anda volikogude liikmetele põhiteadmisi, et nad mõistaksid paremini oma rolli volikogus ja selle komisjonides,” lisas ta. Kulli sõnul saavad koolitusel osalejad ka tunnistused.

“Nii Põltsamaal kui ka Jõgeval oli tunda tõsist huvi oma silmaringi avardamise vastu, esitati mitmeid küsimusi, tekkisid diskussioonid. Oleme koos Malle Erendiga samateemalisi koolitusi läbi viinud mujalgi Eestis, näiteks Saaremaal. Mis puutub Jõgevamaa eripärasse, siis siin võis kohati tajuda tugevamat vastuseisu koalitsiooni ja opositsiooni kuulujate vahel. Soovitasin hoida opositsiooni esindajatel positiivset ellusuhtumist, püüda võimalikult aktiivselt paikkonna arengus kaasa rääkida, oma seisukohti avaldada ja ettepanekuid teha. Nii märkavad ka valijaid neid paremini ning järgmistel valimistel võib tulemus parem olla,” rääkis Siim Suursild.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus