Omavalitsuspäev suuri sündmusi kaasa ei toonud

Eile esimest korda riikliku tähtpäevana tähistatud omavalitsuspäev möödus meie maakonnas rahulikult ja ilma suuremate pidustusteta. Kuigi kõigis kolmes vallas tõdeti, et seda päeva on vaja, sest tõmbab suuremat tähelepanu kohalikele omavalitsustele ja nende olulisusele, jäädi pidutsemisega pigem tagasihoidlikuks. Kui Jõgeva vallas jagati hommikusel koosolekul kommi ja öeldi paar tervitussõna, siis Mustvees ja Põltsamaal jätkati aktiivsel töölainel.

Tõdeti, et augustis riigikogus vastu võetud riiklik tähtpäev jõudis omavalitsusjuhtideni liiga hilja, aega selleks valmistuda ei jäänud ning tööpäevale sattunud tähtpäev on pigem tööinimesele nuhtluseks kui võimaluseks pidutseda. Kui riigihalduse minister Janek Mäggi ja peaminister Jüri Ratas nägid omavalitsuspäevas võimalust tuua omavalitsuslik mõtteviis ja tegevus inimestele lähemale, et kohalik võim ja riik saaksid heale koostööle asuda, siis tegelikkuses läks nii nagu alati. Vaikselt ja omaette.

Esimene vasikas läheb ikka aia taha ja võib-olla ei tasu esialgu sellest suurt numbrit teha, et tähistamine kohe välja ei tulnud. Eestlasele peab adra seadmiseks ikka aega andma. Järgmisel aastal on omavalitsusjuhid riiklikuks tähtpäevaks ilmselt valmis ja seetõttu võib loota ka suuremat tähistamist või vähemalt teatakse, et selline pidupäev kalendrisse lisati. Jõgeva vallas tähistatakse 24. oktoobril koos omavalitsuspäevaga ka Jõgeva valla esimest tähtpäeva, seega on rahval siiski võimalik väikest pidu pidada.

blog comments powered by Disqus