Omavalitsusliit toetab laulu- ja tantsupeoliste turvalisust

Jõgeva maavanema nõuniku kultuuritöö alal, laulu- ja tantsupeo maakondliku kuraatori Tiina Looranna sõnul selgus mais, et Tallinna koolimajades, kuhu peol osalevad Jõgevamaa lapsed majutatakse, peaksid turvalisust tagama mitte kutselised politseinikud, vaid abipolitseinikuid või kaitseliitlased.

“Nende töö tasustamiseks  on aga vaja raha,” märkis ta.

Omavalitsusjuhtide nõupidamisel kostis arvamusi, et kõnealuse rahasumma leidmine oleks pidu korraldava sihtasutuse ülesanne.

“Abipolitseinikud ja turvafirmad sobivad aga igati hästi majutuskohtades turvalisust tagama. Kutselise politsei tööks jäägu rohkem ekstreemolukordade lahendamine,” avaldas arvamust Saare vallavanem Jüri Morozov

Jõgeva Omavalitsuste Liidu tegevjuht Ants Orgulas märkis, et majutuskohti on vaja kaitsta tänavalt sisse kippuvate võimalike tülitajate poolt, samuti võimalike probleemide ja arusaamatuste tekkimisel peol viibivates noortekollektiivides. Jõgeva Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas eraldada ühenduse reservfondist 13 000 krooni, et aidata tagada turvalisus suurel noortepeol. Kellelt turvamisteenus tellitakse, seda otsustab Lõuna Politseiprefektuur.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus