Omavalitsusliit toetab Jõgevamaa spordielu 13 000 euroga aastas

Jõgevamaa Omavalitsuste Liit eraldab maakonna sporditegevuse jätkusuutlikkuse kindlustamiseks ja selle edendamiseks lähiperioodil 13 000 eurot aastas.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu volikogu volitas  omavalitusliidu juhatust sõlmima lepingu maakonna spordiliiduga Kalju. Lepingu alusel eraldatakse aastatel 2011-2012 organisatsioonile sporditegevuse arendamiseks 13 000 eurot aastas. “Tingimuseks on aga see, et jätkub meistrivõistluste korraldamine erinevatel spordialadel ning moodustatakse koondvõistkonnad, kes esindavad Jõgevamaad Eestimaa XIII suvemängudel 2011. aastal Rakveres ja XII Talimängudel 2013. aastal Võrumaal,” ütles Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

“On tervitatav, et omavalitsusliit väärtustab kehakultuuri ja tervislikke eluviise ja leiab ka majanduslikult keerulisel ajal võimaluse sporditegevuse toetamiseks,” lisas ta.

Eelmisel nädalal toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu volikogu koosolekul oli kõneaineks ka erinevate omavalitsuste osalemine projektis, mille raames Eesti Olümpiakomitee toetab sordimeisterlikkuse treeninggruppideks kutsutud kollektiive, mida juhendavad Jõgeval saalihokitreener Marko Saksing ja kergejõustikutreener Piret Koll, Põltsamaal maadlustreener Arved Külanurm ja kergejõustikutreener Lea Vilms ning Adaveres uisutamistreener Väino Treimann. Kui nimetatud treeninggruppidesse kuulub ka lapsi ja noori teistest Jõgevamaa piirkondadest, siis peaksid vastavad omavalitsused ka omapoolse rahalise panuse andma,” märkis spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus