Omavalitsusliidus arutati võimalikku koostööd TV14 ja rahvusringhäälinguga

Äsja peetud omavalitsusliidu juhatuse koosolekul olid kõne all  mitmed Jõgevamaa teema meedias kajastamise ja paikkonna maine kujundamisega seotud probleemid. Omavalitsusjuhid kohtusid TV14 saatejuhi  Revo Raudjärvega ja operaator Andres Loorandiga ning arutasid ka võimalusi paremaks koostööks Eesti Rahvusringhäälinguga.

Revo Raudjärv ja Andres Loorand rääkisid oma Jõgevamaa- teemalise saate saamisloost. “TV14 jaoks koostasime saate põhjusel, et pole vist teist telekanalit, kus Jõgevamaa teemaline saade oleks eetris neliteist korda. Kuna oleme ise elanud aastaid Jõgevamaal, tegime saate ennekõike missioonitundest ja rahaliselt kaeti eelisjärjekorras TV14 soovitud summa,” tõdes Raudjärv.

Andres Loorandi sõnul saab saadet Jõgevamaast peagi vaadata ka Jõgeva maavalitsuse koduleheküljel.

Revo Raudjärv märkis omavalitsustegelaste küsimustele vastates, et TV14 omanik on Eesti üks tuntumaid teletegijaid Toomas Lepp, kes töötanud ka ETV peadirektorina. “Loomingulisele tööle Lepp vahele ei sega. Näiteks, kui tegin Tartu  linna saadet, andis ta mulle teemade valiku ja formaadi osas vabad käed,” kinnitas saatejuht.

Püsivamate koostöösuhete loomiseks telekanaliga  TV14 peab maavanem Viktor Svjatõšev väga oluliseks, et Jõgevamaa ainelised saated pakkusid huvi paljudele televaatajatele ja ennekõike  Jõgevamaa inimestele.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas erinevaid aspekte läbi kaaludes arutada võimaliku koostöölepingu sõlmimist telekanaliga TV14.

Omavalitsusliidu tegevjuht Ants Orgulas andis ülevaate ka Paides toimunud kohtumisest.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikme Tiina Kaalepi ja Kesk-Eesti korrespondendi Olev Kengiga. Ta teatas, et nii Kaalep kui ka Kenk on valmis tulema mõtteid vahetama kõigi Jõgevamaa omavalitsusjuhtidega ja teistegi asjahuvilistega, et arutada võimalusi Jõgevamaa elu mitmekülgsemaks kajastamiseks rahvusringhäälingus. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on kasulik saata ERR korrespondentidele paikkonnas toimuva kohta lühikesed ja täpsed pressiteated. “Kohtumisel Tiina Kaalepi ja Olev Kengiga võiksid osaleda ka omavalitsustöötajad, kelle pädevuses on  ka avalike suhete valdkond,” ütles ta.

Koosolekul käsitleti ka Jõgevamaad tutvustavate trükiste väljaandmist. “Õpetajad, kes olid koos esimese klassi õpilastega Palamuse kihelkonnakoolmuuseumis vanaaegses koolitunnis, avaldasid arvamust, et võiks kujuneda traditsioon kinkida sel üritusel lastele raamat, mis oleks just Jõgevamaa teemaline,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

Eelmisel aastal said kooliteed alustanud lapsed kingituseks  Kalevipoja Kodupaiga aabitsad.

Ühe variandina arutati ka aabitsa uuendamist ja kordustrüki väljaandmist. Samuti oli kõne all idee koostada lastepärane jutu- ja pildiraamat Jõgevamaaga seotud legendidest ja muistenditest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus