Oma puu toob lapsepõlve juurde tagasi

Linnutaja aias kasvab nii leht- kui ka okaspuid, igal juures silt, missugune lend selle istutas. Osa puid on juba õige kõrgeks ja uhkeks sirgunud. Nende hulgas ka esimesel aastal mulda pandud kask Istutamise ajal 1995. aastal oli see väike nagu lapsedki. 2004. aastal aga, kui Torma kooli üheksas klass tutipäeval oma kase alla pilti tegema kogunes, olid lapsed muidugi tunduvalt pikemad, kase latv aga kohises tuules juba õige kõrgel nende peade kohal. Lasteaia juhataja asetäitja Silvi Teppan on koondanud lõpetajate pargi ajaloo kaunisse albumisse, juures pildid nii lasteaia lõpetamisest kui ka juba mõned põhikooli viimase koolikella päevast.

Lõpupidu lastekaitsepäeval

Tänavu saadeti Torma lasteaiast teele järjekordne lend ? kaheksa poissi ja seitseteist tüdrukut. Seekord istutasid lõpetajad aprillikuu lõpus parki korea nulu. Traditsiooni kohaselt jäeti puu alla maasse pudel laste nimedega ning loeti maa palvet. Nagu ikka, koguneti teist korda puu juurde ka lõpupeol 1. juunil. “Lõpupidu peame igal aastal kindlasti lastekaitsepäeval, olenemata nädalapäevast,” ütles lasteaia juhataja Kaja Ivask. Ka sellel aastal koguneti kõigepealt lasteaia saali aktusele, millele järgnes laste esinemine ning lõputunnistuste kätteandmine. Vallavanem Riina Kull kinkis kõikidele valla raamatud ning siis suunduti juba koos oma puu juurde.

Istutamise ajal ja lasteaia lõpukevadel on mudilased alles liiga väikesed, et selle sündmuse tähtsusest täiel määral aru saada. Aga mõne aasta möödudes on ikka ja jälle tuldud ja küsitud: “Kus see meie puu oli?”

Park sai maad juurde

“Park hakkab juba kitsaks jääma. Nüüd õnnestus kahele poole aeda maad juurde saada,” ütles juhataja Kaja Ivask. Viimastel aastatel üritatakse hankida võimalikult haruldasemaid istikuid, et park huvitavam ja liigirohkem saaks. Nii tavalise kui ka harvaesineva puuliigi kohta on Silvi Teppan lisanud albumisse ka selle põhjaliku iseloomustuse.

Selle aasta Torma kooli lõpuklassi pilt, mis on tehtud nende tutipäeval 25. Mail, on samuti Silvi Teppanil juba albumisse lisatud. Punane täidisõieline viirpuu, mille nad üheksa aasta eest, 1998. aastal siin täiskasvanute juhatusel mulda panid, on praegu juba õige ilus. Möödunudaastane üheksas klass sai end omaistutatud toominga all pildistada lasta, 2005. aasta kevadel kooli lõpetanud panid aga omal ajal mulda pihlaka. Järgmisel kevadel istutavad lasteaiast kooliteele minejad lõpetajate parki tamme.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus