Olustveres võistlesid tulevased kelnerid ja kokad

Hiljuti korraldati Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis kutsevõistlused kokkadele ja kelneritele, kus osalesid ka Põltsamaa Ametikooli nende erialade õppurid.

Erinevalt mitmetest varasematest kutsevõistlustest, meie maakonna ametikooli esindus  seekord paremate kohtade jagamisel kaasa ei rääkinud. Kelnerite võistlusel sai Põltsamaa Ametikooli õpilane 22 võistleja seas 18. koha. Kokkade võistkondade hulgas tuli Põltsamaa Ametikooli kaheliikmeline esindus 18 võistkonna seas 16. kohale. Põltsamaa Ametikooli toitlustuse eriala õpetaja Taimi Saarmanni sõnul läksid lapsed võistlustel natuke närvi. Teise probleemina nimetas Saarmann tööpinna nappust kokkade võistlusel.

Juhendajaid võistlejate juurde ei lubatud ja seetõttu ei oska Taimi Saarmann ka võistlusi lähemalt kommenteerida. Õpetaja sõnul tuli võistelnutel kodus küll kõik kenasti välja, aga Olustveres jäädi millegipärast veidi ajahätta. Kokkadel oli võistlustöö tegemiseks aega kolm tundi, kelneritele anti erinevateks toiminguteks erinev ajalimiit. Näiteks laua katmiseks oli aega 15 minutit, salvrätikud tuli voltida kolme minutiga. Kelneritel tuli hakkama saada ka veini valamisega ning alkoholi äratundmisega lõhna ja värvuse järgi.

Taimi Saarmann ei pea õigeks, et paljudest kutseõppeasutustest saadetakse mitmel aastal konkursile ühed ja samad õpilased. Ent samas ei näe ta toitlustuse eriala õpetajana probleemi tagasihoidlikes kohtades konkursil, vaid peab tähtsaks just võistlustel osalemist ja sealt saadud kogemusi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus