Olustvere kasvandikud saavad kokkutulekul raamatu

Olustvere Teenidus- ja Maamajanduskool avaldas hiljuti üle pika aja oma koduleheküljel vilistlaste nimekirja (http://otmkvilistlased.weebly.com/nimekirjad-erialade-ja-lendude-kaupa.html).

See on igati väärt tegu, sest 10. augustil on tulemas vilistlaste kokkutulek Eesti Aleksandrikooli 125. ja Olustvere TMK 100. aastapäeva tähistamiseks.

Nimekirjas on ka need, kes jõudsid viimasele kursusele, kuid mitmesugustel põhjustel õpinguid diplomiga ei lõpetanud. Endiste koolikaaslastega kohtudes on nad öelnud, et mis mina, ma ju ei lõpetanud”. Nii suure juubeli puhul on põhjust kokku tulla kõigil Olustveres õppinutel, kellele Olustvere on armas ja kel kooliajast meeldivad mälestused. Koolikaaslane, olid sa Olustveres ühe või kolm aastat, ära pelga, tule! See võib olla sinu viimane võimalus õpingukaaslastega kohtuda. Uut niisama suurt pidu võib loota alles veerandsajandi pärast.

Meie koolivend Aimur Joandi on näinud vaeva kooli ajalooraamatu koostamisel. Tänu toimetaja Anneli Sihvarti südikusele, Olustvere TMK tellimusele ja paljude autorite pikkadele ja veel pikematele kaastöödele on lootust, et vilistlaspäeval jõuab müügile mahukas raamat.

Hinda ja trükiarvu ma ei tea, kuid mul on üks lihtne soovitus koolivendadele: jätame joogi ostmata ja ostame raamatu. See kestab kauem kui ühe õhtu joovastus.

Olustvere põllumeeste kooli lõpetajaid on igas maakonnas. Kuigi Jõgevamaal oli oma põllumehi koolitav tehnikum Kuremaal, on töötanud ja töötab praegugi Jõgeva maakonnas palju spetsialiste, kes on saanud agronoomitarkused Olustveres. Tulge koos Olustverre! Aeg on võtta oma kursusekaaslastega ühendust, et kõik saaksid kokkusaamisest osa. 

i

HEINO LAIAPEA, Olustvere ST 49. lend

blog comments powered by Disqus