Olivia Oilersi hooaja kolmas finaal

Jõgeva hokiklubi Olivia Oilers lõpetas möödunud pühapäeval oma esimese täispika hooaja Kohtla-Järvel, kohtudes Virumaa hokiliiga (Kohtla-Järve Cup) finaalmängus Viru Sputnikuga. Kui hooaja kahes eelmises finaalmängus, nii Loodusjää Liigas kui Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustel, olid Jõgeva mängijad võidukad olnud, siis seekord tuli leppida kaotusega. Kohtla- Järve Viru Sputnikule kaotati 6:8 (1:4), mis andis pika turniiri lõpetuseks hinnatava teise koha.

Liiga põhiturniiril olid samad meeskonnad lõppenud hooajal mänginud kahel korral. 28. detsembril võitis Viru Sputnik 4:3, kuid 1. veebruaril peetud teise ringi mängus oli 6:4 parem Olivia Oilers. Kuue meeskonna liigaturniiri võitiski Viru Sputnik ja Jõgeva hokimehed jäid nende järel teiseks. Kusjuures läbi hooaja kõik kümme mängu võõrsil pidanud Olivia Oilersil oli liigas parim väravate vahe.

Nädalavahetusel Kohtla- Järvel toimunud play-off mängudes läks Olivia Oilers poolfinaalis vastamisi põhiturniiri kolmanda Keemikuga, kellele põhiturniiri teises ringis jäädi alla 4:7. Mäng oli, nagu arvata võis, raske. Jõgeva läks 2:0 juhtima, kuid vaheajaks kohtlajärvelased viigistasid. Teise poolaja alguses jäädi omakorda 2:3 taha, kuid siis suudeti oma tahtmine peale suruda ja lõpuks saadi väärtuslik 6:4 võit. Väravaid tegid Jõgeva heaks Marko Saksing 3, Jüri Narits, Raul Kivi ja Siim Sommer ühe. Suured teened võidus olid aga väravavaht Ruslan Blinnikovil, kes tunnistati turniiri lõppedes ka liiga parimaks puurivahiks.

Tasavägine oli ka teine poolfinaal, kus Viru Sputnik alistas Narva Bearsi 5:3. Nii mindi finaalis kolmandat korda hooajal vastamisi Viru Sputnikuga.

Passiivne algus maksis kätte

Jõgeva mängis finaalkohtumise põhiliselt kahe viisikuga, sest kaalul oli palju. Esimeses tulid jääle Jüri Narits – Raul Kivi – Ain Kastan ees ja Janno Pärn – Hannes Pagi taga. Teises alustasid ründes Siim Sommer – Marnet Meister – Marko Saksing ja kaitses Toomas Peterson – Tarmo Pütsep. Mängu jooksul asetused ka muutusid. Oodatud finaalmäng, mida oli vaatama tulnud ka paarkümmend Jõgeva hokifänni, algas aga paraku pettumusega.

Kohe algusest peale tegutses Olivia Oilers kuidagi passiivselt ja loiult. Puudus justkui finaalmänguks vajalik häälestatus. Vajaka jäi agressiivsusest ja kiirusest. Nii polnudki ime, et esimenevastaste pealevise, kui mängitud oli 1.01, lõppes väravaga. Kohe teenis Sommer otsa veel kaheminutilise karistuse, kuid õnneks seis ei muutunud. Blinnikov päästis ka üks-üks olukorra.

Esimene ehmatus ei muutnud midagi ja 10. minutil eksiti valesööduga oma tsoonis ning tabloole süttisid numbrid 0:2. Väike valguskiir puges „oliivide“ põue, kui mängitud oli 11.04. Kastani pealeviskel lendas litter napilt väravapostist mööda, kuid õige nurga all poordist tagasi põrganud litri saatis väravasse meeskonna kapten Raul Kivi. Rõõmu esimesest väravast polnud kauaks, sest kohe läks Pütsep karistuspingile ja väljakuperemehed realiseerisid arvulise ülekaalu 1:3. Seejärel soojendasid karistuspinki Viru Sputniku mängijad. Jõgeva mängis pea neli minutit järjest arvulises ülekaalus, aga ei midagi. Raskusi oli söötudega ja rünnakutel puudus vajalik teravus. Kui vastased seisid Blinnikovi värava ees „augus“ vahel lausa kahe mehega, siis Olivia Oilersi mängijad säästsid vastaste väravavahti sellisest survest.

Poolaja eelviimasel minutil läks karistuspingile Kivi ja taas ei jätnud vastased seda kasutamata – 1:4. Sellel seisul mindi ka puhkepausile. Karistusminuteid olid mõlemad meeskonnad teeninud selleks ajaks 6, pealevisked väravale 12 – 8 Viru Sputniku kasuks.

Lõpuks anti lahing

Teine poolaeg algas vanaviisi. 23.52 oli mängitud, kui Viru Sputnik tegi viienda värava ja pea kolm minutit hiljem põlesid tablool juba numbrid 1:6. Tundus, et mäng on tehtud ning ilmselgelt tõmbasid hoo maha ka väljakuperemehed. Kuid just nüüd toimus Olivia Oilersi taassünd.

Litter pandi kiiremini käima ja ka söödud jõudsid pärale. 28.27 realiseeris Sommer väravaks Saksingu väravaesise söödu – 2:6. Seejärel jäid Kohtla-Järve mehed vähemusse, kuid meie mehed ei suutnud seda enda kasuks pöörata. Aga kui kell näitas 32.22, purjetas Pärn litriga vastase tsoonis ja viskas rünnaku lõpetuseks litri ka väravasse – 3:6.

Kolm minutit hiljem läks järjekordne Viru Sputniku mees kaheks minutiks „puhkama“ ja möödus vaid 12 sekundit (35.37), kui virulaste võrk taas sahises. Pagi poolt siniselt joonelt tehtud pealeviskele pani Kivi oma kepi vahele ja seis oli juba 4:6. Jõgeva oli justkui mängus tagasi.

Viimasel neljal minutil läks aga mõlemalt poolt tõeliseks väravate tulistamiseks. 35.58 ja vastased kasvatasid taas vahet – 4:7. 37.15 sai Jõgeva veelkord mängida arvulist ülekaalu ja seda kasutati jälle kiirelt, sest 22 sekundit hiljem tegi Narits Saksingu söödust 5:7. Veel tundus olevat kõik võimalik.

Aga aeg tiksus omasoodu. Viimane minut kujunes bullitite mõõduvõtmiseks. Kohe esimesel sekundil anti see kasutada Kohtla -Järve meeskonnale ning karistusvise ka realiseeriti – 5:8. Siis lahkus Blinnikov värvasuult ja Jõgeva üritas kuue mehega päästa, mis päästa annab. Andis nii palju, et eelviimasel sekundil määrati omakorda Jõgeva kasuks bullit. Selle välja teeninud Jüri Narits viskas mängu lõppseisuks 6:8.

Kahju, 26 minutiga 1:6 kaotusseisu jäämist ei suudetud viimase 14 minutiga päästa. Teisel poolajal olid pealevisked väravale Viru Sputniku poolt vaadatuna 21 – 13 (kokku 33 – 21). Numbrid näitavad, et pealeviskeid tehti liiga vähe, et mängu võita. Karistusminutid samuti nende „kasuks“ – 6:0 ehk kokku 12 – 6.

Vaatamata kaotusele finaalmängus, võib Olivia Oilers hooajaga kindlasti rahul olla. Kaks olulist turniirivõitu ja üks teine koht räägivad enda eest. Vaid Tartu I liiga turniiri 4. koht kujunes oodatust kesisemaks. Mis saab aga edasi järgmisel aastal, Jõgeva jäähoki juubelitalvel, sellest teine kord.

Põhiturniiri tabel

Arvud tähendavad mänge, võite, võite lisaajal, kaotusi lisaajal, kaotusi, väravate suhet ja punkte

1. Viru Sputnik         10     9      0      0      1      67:36       27
  2. Olivia Oilers         10      7      0      1      2      68:34       22
  3. Keemik                  10     6      0      0      4      64:47       18
  4. Narva Bears         10     5      1      0      4      62:31       17
  5. Barsy                      10    1       0      0      9      30:86       3
  6. Uudeküla Päts    10    1       0      0      9      19:76       3