Oleme alati head!

Küllap oleme märganud, et enamikule meist tuleb jõulude eel meelde, et nõrgemaid peaks aitama, üksikutele tuleks seltsi pakkuda ja õnnetutele toeks olla. Küllap on selle põhjuseks tõsiasi, et ka heategevuskampaaniaid korraldatakse just sel ajal nii palju, et ei saa enam aru, kelle heaks kogutakse ja kui palju oleks mõistlik annetada. Igal aastal kogub ETV Jõulutunnel aina suurema ja suurema summa. Majanduskriisist hoolimata on annetajad aina lahkemad. Samuti on neidki ettevõtteid, kes sentigi nii ei anneta, et oma tegu “suure kella külge” ei paneks.   Selliste “heategude” tõeline taust on nii läbinähtav, et käsi tõrgub neist kirjutamast.

Südamest tulevaid heategusid võiks Vooremaa tegijate hinnangul teha aasta läbi ning need ei pea olema osa ettevõtete turunduskampaaniast.

Sest abi vajavad inimesed ka väljaspool jõuluaega. Õnneks jätkub kaaskodanikke, kes õigel ajal reageerivad, kui naaber, tuttava tuttav või ka endine kolleeg sellises olukorras, et tal endal mõtegi kinni jookseb, kuidas kitsikusest välja tulla. Paljud hättasattunud appi ei karju, vaid neid tuleb lihtsalt märgata. Ja õnneks on meil märkajaid, kes ei looda, et neile selle eest auraha rinda riputatakse. Südamest tulev abi läheb otse südamesse.

15. detsember 2009

blog comments powered by Disqus